Препоръчайте ми видео карта

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ТЕХНОЛОГИИ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ТЕХНОЛОГИИ.
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Добър ден/вечер, по което време виждате :D
Осъзнах, че вградената ми видео карта е доста слабичка, след като не ми поддържа дори pixel shader 3.0 и не мога да играя CS:GO и подобни изискващи минимум версия 3.0. Та, питах се можете ли да ми намерите добра видео карта до 60-70 лв. Имам и друг въпрос - ако видео картата ми е по добра от сегашната, дали няма да ми лагва и играе ли някаква роля видео картата в "битката" с лаг-а? Интересно ми е ако си пусна CS:GO и дали ще почне да ми лагва, което ще е супер кофти, като се има предвид, че съм дал пари само за да ми тръгне а то се оказва че ми забива все едно играя GTA5 на първия компютър в света. :blink:
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 4313 ]
Регистриран на: 01 Апр 2014, 20:44
Ник в играта: .
Скайп профил: ЛС
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: ༼ つ ◕_◕ ༽つ
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от JukeCity »

Лаг-а по принцип идва от слабата интернет връзка. А видеокартата ти ще ти помогне да имаш по-висок FPS (Frame per second) , което означава че няма да ти засича. Колкото по-голям FPS имаш толкова по-добре ще е и в игра. Освен видеокартата ти ще е хубаво да дадеш и останалите ти характеристики. Процесора също играе важна роля!
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Aмм, дано за това да говориш :D
Изображение
слаб е знам
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 4313 ]
Регистриран на: 01 Апр 2014, 20:44
Ник в играта: .
Скайп профил: ЛС
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: ༼ つ ◕_◕ ༽つ
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от JukeCity »

Ам от коя година викаш ти е компютъра :D
Рамта покрива минималните.. Процесора трябва да е поне 2.40 :D , па видеото ти е ужасно :D
По-добре си сглоби нов за около 500-600 лева.
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Е хубава работа...
Сега пък и да го пусна не мога, излиза някакъв Boot from CD и какъв е тоя system disk? Пс. Каквото и да е със сигурност го нямам :D
20151207_141347.jpg
20151207_141347.jpg (2.69 MiB) Преглеждано 1400 пъти
Някакви съвети? :be:
(Пиша от телефона.. ужс)
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 985 ]
Регистриран на: 03 Май 2012, 14:04
Ник в играта: Valve
Скайп профил: bogomilkorbankolev_97
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от Valve »

Или харда е свършил или има проблем със сата кабела.. За видео търси HD 5770 или gts 450 втора ръка.
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 758 ]
Регистриран на: 31 Авг 2012, 00:10
Ник в играта: pastet
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от KaRaJaTa1988 »

Трябва ти нов компютър.Играта иска здрав процесор, твоя е шит->дъното също.Не се знае дали и видео ще можеш да сложиш, не се знае захранване.Видео до 70 лева само за картина да вади става.Минимум 250.Но дори и за вземеш от 1200, пак ще ти лагва, щото процесора ти е шит.
Напуши се във нощта, дълбоко в рая, почувствай топлината, тук във рая, издигни се на високо в небесата, усещаш ли сега, колко яка е тревата?
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 1403 ]
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:09
Ник в играта: J4m3$oN
Скайп профил: georgi..s
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Рязззз от Изгрев Бургаз!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от georgii.s »

Процесора ще спъва по-новото видео най-вероятно ;)
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Значи трябва и нов процесор, така ли? Нямам възможност да закупя нов компютър. Не е ли по-добре да си сглобя един?
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 758 ]
Регистриран на: 31 Авг 2012, 00:10
Ник в играта: pastet
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от KaRaJaTa1988 »

Ми то да си купиш и да си сглобиш?!Разлика няма.Все ще ти трябва друг компютър.С тоя няма как да стане.Квото и да сменяш по него.Няма как да смениш процесора, заради сокета.Съответно ще ти трябва и ново дъно.Не се знае и захранването какво е.Също така и ако рамта е DD2, то ще ти трябва DDR3.Отделно само с процесор трудно ще се разминеш, та и някакво видео ще ти трябва, но не такова от 50 кинта дето и за филми не става.
Напуши се във нощта, дълбоко в рая, почувствай топлината, тук във рая, издигни се на високо в небесата, усещаш ли сега, колко яка е тревата?
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Ужас.. А аз си мислех, че само видеото му е кусура :D
Имам още един компютър, но той е на село, а не му знам характеристиките кви са. Първо ще го видя дали бачка и ако да, то дали ще мога да си го модифицирам малко.
Пс. Забравих да кажа, че този компютър е от 2006 или 2007 сигурно (първия ми компютър) и е видял доста преинсталации и пр. до сега. Ясно е, че на щайга на почти 10 години няма да ми тръгне CS:GO :D
Благодаря, че ме информирахте за всичко, като видя компютъра от село (който естествено не е на 10 години :D ) ще пиша тук как е.
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 468 ]
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 20:50
Ник в играта: Neno
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от Neno »

Лесно ви е на вас дето имате ПЦ за 500лв. нагоре! Не е невъзможно това което иска автора на темата, стига да мисли че си заслужава да дава 90лв. за видео след като пц-то му едва струва толкова! За видеото за което има линк по-надолу, и покрива играта с минимални изисквания. Ще можеш да играеш със този процесор с който си в момента и с 2гб рам ако си на XP. Също резолюцията ще трябва да намалиш на 800х600 и да изключиш и настроиш някои функции на самото видео.
Тук съм сигурен че някой хора не знаят какво може да се подкарва на такъв слаб компютър и дали е възможно.
Тук не говорим за яка резолюция и яко ФПС, фпс-то ще е в рамките на нормално след като изпълни някои бързи настройки.
Имах почти същия компютър и съм подкарвал ЦС-ГО. с amd athlon 64 +4000, 2.1Ghz, 1Mb Cache, рам памет 2гб ddr2 800 , видео 1ГБ 256bit GDDR3.
Но все пак нека си погледни другата щайга и сподели параметрите и тук, ако евентуално е по добра от другата и няма видео, ще гледаме какво ще и сложим на нея(Щайгата)

http://sofiacomputers.net/komponenti-vt ... hp?id=4967

ПП

И най-важното което забравих да допълня е, че когато решиш да играеш, трябва да знаеш че не трябва да има включени програми като браузър, скайп и други излишни програми. Системата трябва да се съсредоточи единствено и главно върху играта, за да даде всичко от себе си да можеш да играеш нормално без насичане!
Изображение
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Значи, компютъра на село го отписвам. Реших да взема нова видео карта и нов процесор.
Това за моите избори:
http://sofiacomputers.net/procesor-ceni ... hp?id=7168 - процесор;
http://sofiacomputers.net/video-karti-c ... hp?id=8901 - видео карта;
Според вас ще ми върви ли с тях CS:GO и другите "тежки" игри без много лаг?
Пс. Може и да взема видео картата, която ми предложи @Neno.
И най-важното което забравих да допълня е, че когато решиш да играеш, трябва да знаеш че не трябва да има включени програми като браузър, скайп и други излишни програми. Системата трябва да се съсредоточи единствено и главно върху играта, за да даде всичко от себе си да можеш да играеш нормално без насичане!
Това не ми вдъхна много надежда, защото например бих си пуснал някоя програма да снима и ще ми сече в такъв случай....
А, нещо друго ще трябва ли? Дънна платка, РАМ и т.н. или с новия процесор и видео карта мога да карам?
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 263 ]
Регистриран на: 08 Май 2012, 16:30
Ник в играта: SKILLFUN
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от DeMoNTRAK »

Аз съм със същия процесор и мога да ти кажа да не си го взимаш. Изчакай, събери поне 200лв и тогава си купи.
ЦС:ГО я играх с най-много 40 фпс, падаше до 10, дори и с г/д хубава видео карта, пак няма да има файда.
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 468 ]
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 20:50
Ник в играта: Neno
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от Neno »

mazeCarptor правило номер 1 - пазарува се от nikem или sky.bg защото е най-евтино и обслужването е добро.
Другото което е че видеото което си избрал, е под всякаква критика!
Кажи ми с какъв бюджет разполагаш, или можеш да събереш ? Също тъка знам че нямаш търпение но чакането може да си заслужава!
И ще видим какво може да се направи!
Изображение
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Мисля да не се занимавам с видео карти памети и т.н. Вместо това реших да си взема нова машинка, макар и слабичка да е, дайте си мнението:
http://www.technomarket.bg/products/091 ... a-notebook
http://www.technomarket.bg/products/091 ... 1-5120c1fx
http://www.technomarket.bg/products/091 ... 3ma-sx454b
Кой от тях е най-подходящ?
Спрях се на преносим компютър, понеже ми дойде по-удачно да си го нося навсякъде с мен и да мога да си разцъквам на него.
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 468 ]
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 20:50
Ник в играта: Neno
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от Neno »

Само ще ти покажа от първия линк HP-то разликата в цената, където в technomarket e 559лв. а тук в тази сайт http://hpshop.cnsys.bg/product_details/ ... 43/N6A59EA е 429лв. с безплатна доставка!

ПРАВИЛО НОМЕР 1 ! Когато ви харесва определен продукт, копирайте името му и серията и я потърсете в интернет за сравнение на цените!
От техномаркет и такива магазини избягвайте да купувате щото е скъпо!


Сега аз няма да ти предложа лаптоп, ами ще те питам само за какво ти е лаптоп след като за тези пари ще си вземеш къде, къде по мощна конфигурация за настолен компютър? Не два пъти ами 3-ти бих казал по-мощно ще е от колкото лаптопа!
Изображение
Аватар
Баннат
Баннат

Мнения: [ 148 ]
Регистриран на: 05 Яну 2016, 00:21
Ник в играта: KineZz1.^
Скайп профил: KineZz1.^
Вашият пол е: Мъж

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от KineZz1.^ »

Хмм..Това което каза наистина е добре по добре лаптоп или компютър от колкото видео карта.Аз какво да кажа моя компютър е 350 лева и всичко работи на 6 без лаг нищо цс 100 фпс!!!

За това гледай.
Изображение
Аватар
Прекалено добър за тук
Прекалено добър за тук

Мнения: [ 275 ]
Регистриран на: 07 Авг 2014, 05:01
Ник в играта: Igra4BezGashti! cocoNUTZ
Скайп профил: Лс.
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Зад теб!
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от mazeCarptor »

Аз не съм решил да купувам от техномаркет, просто показвам моделите които съм си харесал. Избрал съм си лаптоп понеже мога да го нося със себе си когато пътувам.
Изображение
Офтопик:
Изображение
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 468 ]
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 20:50
Ник в играта: Neno
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми видео карта

Мнение от Neno »

Кажи си бюджета поне, за да можем да ти изберем хубав лаптоп за тези пари? И колко инча го искаш предполагам 15 инча ?
И другото е за какво ще го ползваш ? Щото ако искаш за CS GO приготви си 650, 700лв. И колко ще пътуваш не те знам, аз никога не бих си взел лаптоп освен ако нямам излишни 1500лв. за да не се притеснявам че нещо няма да ми тръгне. Значи за 700лв. бих си взел перфектен комп с добра видео карта, процесор, рам, ако ти е интересно мога да ти сглобя за да видиш за какво нещо става дума!
Изображение
Заключено Заключено

Обратно към “Архив "ТЕХНОЛОГИИ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 гост