Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

Здравейте , сладкодумници реших да направя тази тема за да се опознаем по-добре , предполагам че темата ще е интересна. Не видях подобна тема , може да не съм видял , ако има подобна тема , тази може да се изтрие. Вие сте наред :) .. Аз ще се включа след четвъртия отговор. :)
Аватар
Respected
Respected

Мнения: [ 2994 ]
Регистриран на: 17 Авг 2011, 12:14
Ник в играта: r1oday
Скайп профил: r1odayftw
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от r1odayftw »

Казвам се Димитър,на 16 съм уча в ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО СТРОИТЕЛСТВО, АРХИТЕКТУРА И ГЕОДЕЗИЯ “КОЛЬО ФИЧЕТО” - Бургас.Живея в Бургас.Е това е от мен ...
banneR.gif
banneR.gif (14.83 KiB) Преглеждано 384 пъти
Последно промяна от r1odayftw на 26 Юни 2012, 18:06, променено общо 2 пъти.
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

r1odayftw написа:Казвам се Димитър,на 16 съм уча в ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО СТРОИТЕЛСТВО, АРХИТЕКТУРА И ГЕОДЕЗИЯ “КОЛЬО ФИЧЕТО” - Бургас.Живея в Бургас.Е това е от мен .... :)
Може да качиш някой ден снимки на училището , на базата която има. Когато сте на практика и т.н :)
Аватар
Шефчето
Шефчето

Мнения: [ 4475 ]
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:31
Ник в играта: USS Enterprise
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от Genata »

аз не мога да дам снимки където работя,защото е забранено,а не искам да рискувам да ме изгонят

работно място - Вмз Сопот :)
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

Genata написа:аз не мога да дам снимки където работя,защото е забранено,а не искам да рискувам да ме изгонят

работно място - Вмз Сопот :)
Щом има риск за теб няма проблем :)
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

Аз работя в Тягова подстанция,като оператор на електрически под системи :) Ето и малко снимки.
Първата снимка е на Командната зала. От тази зала мога да командвам абсолютно всички съоръжения в подстанцията.
http://prikachi.com/images/233/4951233Y.jpg
Офтопик:
Техниката е малко старичка не може да се сравни с новите ,но върши работа.
Ето и част от съоръженията ,които управлявам и следя да бъдат изправни. Така наречената Открита Разпределителна Уредба.
http://prikachi.com/images/240/4951240Y.jpg
http://prikachi.com/images/241/4951241i.jpg
Малко информация за тази уредба. В тази уредба постъпва напрежение в диапазона от 110 000 волта до 120 000 волта и се преобразува от тези прасенца по-горе на 27 000 волта , по технически изисквания напрежението сме го свели до 26 400 волта.
http://prikachi.com/images/257/4951257S.jpg
http://prikachi.com/images/258/4951258H.jpg
Ако спра тока в моя участък влаковете няма как да се движат :sarcastic:
Понеже съм Ел. монтьор контактна мрежа понякога работим и с тази машина.
http://prikachi.com/images/271/4951271c.jpg
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

В тази тема можете да описвате и стари работни места .. Първата ми работа , беше в едно имение край град Казанлък.
http://picbg.net/u/69321/52099/658353.jpg
На номер 1 се вижда добре басейна с малката къщичка до него . Всъщност къщичката не е много малка. Доста готина е вътре. От страната на басейна има бар , столчетата са в басейна. С бара имам спомен :sarcastic: . Монтирвах под мивката на бара един контакт с IP 64 ,което ще рече че е противовлажен. Монтирването започна добре , сложих кабел каналите , измерих мястото на контакта и къде да са дупките пробих първите две дупки,но понеже контакта беше двоен (с две гнезда) дупките трябва да са 4 на брой. На последната дупка , бургията на ударната машина хлътна :sarcastic: , когато я извадих една стабилна струя с топла вода ми уми лицето. Оказа се че съм набарал подовото отопление. Кой да предположи ,че полипропиленовите тръби минават точно от там. А в къщурката имам друг спомен. Понеже собственика на имението си е гъзар , си поръча вътре бар плот от някакъв много скъп камък, и поръча да монтираме от под плота едни лунички. Електрончиците си свършиха там работата и ме извикаха да си оправя кабелите на луничките. Тези кабели минаваха от долу на бар плота и събирахме всички кабели в едното крило. Както си лежа на земята и си прекарвам кабелчетата "гъзара" дойде при мен и ме пита: "Какво става ,мой човек" . Аз му отговорих ,че бачкам хаха-хаа. И докато му казах това един кабел гръмна пред очите ми. Оказа се ,че след като са си свършили работата електрончиците не са обезопасили мястото и един кабел 3*2.5мм/2 е останал под напрежение. Добре по инстинкт не съм го хванал. "Гъзара" се уплаши много и взе да ме пита: " Какво стана , добре ли си ?" Аз му отговорих: " Няма проблем."
Като извика електрончиците и взе да им набива каските :sarcastic:
На номер 2 се вижда къщата. Голяма работа е! Между малката постройка 1 и къщата 2 има тунел под земята. Където са побрани всевъзможни апаратури , бани , помещения за персонала.
На номер 3 се вижда малък параклис. Ами какво да коментирам , човек разполагащ с пари може да направи всичко.
На номер 4 се вижда едно джакузи , което е направено с римски колони.
На номер 5 се вижда кръгово-колко съм се гъзил там докато монтираме всички лампи ..
На номер 6 се вижда друга сграда която реставрирахме.
На номер 7 се вижда сградата в която седи охраната и иконома.
На номер 8 се вижда една пързалка от Аква парк ,която не е собственост на "гъзара" ..
- ето го и въпросното имение .. ха-ха-ха .. на клипа поне има нещо запечатано ,което съм правил - лампите по пътеките .. :sarcastic:

След като напуснах първата си работа започнах да работя в една друга фирма , където поддържах машини от този род :
http://picbg.net/u/69321/52099/658355.jpg
Но за съжаление тогава кризата дойде и ме съкратиха. Понеже бях най-новия работник сред колегите получих първи честитката.
След това по морето , насам натам и стигнах до БДЖ .. ха-ха..
Егати Българията майна ... ха-хаха..
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

Genata написа:аз не мога да дам снимки където работя,защото е забранено,а не искам да рискувам да ме изгонят

работно място - Вмз Сопот :)
Гена , снаряди ли правиш там бре :sarcastic: , ако правите и Ак-47 догодина те каня на рождения си ден :cheers: :sarcastic: , ама искам за подарък една минохвъргачка и Ак-47 .. Имам един приятел дето работи в Арсенал и когато го видя се му казвам: " Аре е само едно талисманче - Ак-47 .."
Баща ми е завършил в Арсенал - Пиротехника , ама не иска да ми разкрива тайните отвари :sarcastic:
Аватар
Завинаги един от нас.
Завинаги един от нас.

Мнения: [ 693 ]
Регистриран на: 03 Дек 2011, 02:31
Ник в играта: HenyKucT
Скайп профил: *.*
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Варна

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от HenyKucT »

Бояне явно сме нещо като колеги :tongue: И аз работя като ел. монтьор към една фирма която се занимава с ремонт на кораби.В момента правим ремонт на един руски боен кораб "Смольний".Нямам снимки от самия кораб вътре,защото руснаците не дават да се снима...все пак военна работа :D Но имам снимки от оръдията и ще ви дам снимка от интернет на самия кораб.
http://prikachi.com/images.php?images/460/5103460C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/480/5103480r.jpg
Офтопик:
Не си мислете,че е нещо кой знаи колко интересно..мръсотия и лайна са :tooth:
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

HenyKucT написа:Бояне явно сме нещо като колеги :tongue: И аз работя като ел. монтьор към една фирма която се занимава с ремонт на кораби.В момента правим ремонт на един руски боен кораб "Смольний".Нямам снимки от самия кораб вътре,защото руснаците не дават да се снима...все пак военна работа :D Но имам снимки от оръдията и ще ви дам снимка от интернет на самия кораб.
http://prikachi.com/images.php?images/460/5103460C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/480/5103480r.jpg
Офтопик:
Не си мислете,че е нещо кой знаи колко интересно..мръсотия и лайна са :tooth:
Ти остави мръсотията,един рибар докато не се намокри риба няма да хване :sarcastic: . Как са паричките? Ако не е тайна? Какво точно правите? Инсталацията на кораба или електрониката?
Аватар
Завинаги един от нас.
Завинаги един от нас.

Мнения: [ 693 ]
Регистриран на: 03 Дек 2011, 02:31
Ник в играта: HenyKucT
Скайп профил: *.*
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Варна

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от HenyKucT »

За парите не,не са хубави 460 лв по договор 400 вземам ама вземаме и извънредни от съботи.Имам разходи само по колата и пак не ми стигат...А за какво прайм,да правим инсталацията на кораба осветление,контакти,преобразужатели,всякакви ел,съоражения и понякога са налага по генераторите да пипаме.Просто парите са прекалено малко за работата която вършим... :(
Изображение
Аватар
Активен
Активен

Мнения: [ 383 ]
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Опишете къде работите,може да качите и снимки!

Мнение от boqn.bg »

HenyKucT написа:За парите не,не са хубави 460 лв по договор 400 вземам ама вземаме и извънредни от съботи.Имам разходи само по колата и пак не ми стигат...А за какво прайм,да правим инсталацията на кораба осветление,контакти,преобразужатели,всякакви ел,съоражения и понякога са налага по генераторите да пипаме.Просто парите са прекалено малко за работата която вършим... :(
Ммм да така е , работата е хубава , но що се отнася до пари нещата са :hump: .. :thumbsdown: .. Аз съм в НКЖИ и до скоро работих по контактната мрежа( тази мрежа от която се захранват влаковете).. От няколко месеца съм в Тягова Подстанция и съм доволен.. Работим на смени по 1 човек. 12 часа през деня и 12 часа през нощта. След това почиваме 2 или 3 дена , а по някога и 5 дена ,зависи от графика. Проблема обаче е друг! Работата привидно е лесна,но поемаме голяма отговорност. 1-во отговаряме за нашия живот ,2-ро за живота на другите около нас и 3-то за съоръженията. 1 грешка може да е последна :) ,, работим в съоръжения с входно напрежение 120 000 волта ,което се трансформира на 27 000 волта . Основната ми заплата е 502 лв, и взимам 410лв , но ако имаме повече нощни смени и смени в празнични дни взимаме и по 500лв .. Всяка година имаме изпити. Дойде ли февруари месец започват изпитите . Първия изпит е по ТПС и КМ 27 000 волта ,а втория изпит е по ПБТЕЕУС,Наредба №16-116.Ако един от тези изпити не можем да го вземем не получаваме съответната квалификационна група. В момента съм с 4-та квалификационна група и ако не взема изпитите , нямам право да бъда Оператор в ТПС . :) След време може да взема и 5-та квалификационна група :)
Заключено Заключено

Обратно към “Архив”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост