Кой съм аз ?

Модератор: Развлечения

Заключено
Аватар
Nixe
Активен
Активен
Мнения: 274
Регистриран на: 09 Ное 2017, 14:25
Ник в играта: Psych0_91
Скайп профил: live:nixe21
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Antwerpen, Belgium
Обратна връзка:

Кой съм аз ?

Мнение от Nixe »

Задавали ли сте си някога въпроса: “Кой съм аз?” Може би няма човек на земята, който в даден етап от живота да не си е задавал този толкова значим въпрос. Напоследък все повече хора се питат кои са те и какъв е смисълът на техния живот. Колкото по-малко смисъл в живота открива човек и губи удовлетворението от това да го живее, толкова по-често се връща към този въпрос. А задавали ли сте си въпроса: “Защо се случва всичко това?” Колкото повече човек се отдалечава от своята природа, от своята истинска същност, толкова и чувството за празнота и липса на смисъл от живота се увеличава.

Изображение

Човек е това, което вярва, че е! А вие в какво вярвате?

С времето масата от хората все повече се отдалечават от своята истинска същност. Сякаш са забравили, че земята е училище е наш временен дом, който е нужно да уважаваме и обичаме, защото благодарение на него ние се развиваме и израстваме като вечни енергийни същности. Нашият истински дом е Вселената и всички ние произлизаме от нея. На земята сме загубили своите сетива и усет за океана от енергия, в който ежедневно сме потопени, хората са започнали да виждат само твърдата материя, която е само един от многобройните пластове на всичко съществуващо. Това е било нужно да се случи, за да може да тласне човечеството да развива своето умение да си служи с материята в дълбочина. На земята материята е едва 10% от всичко съществуващо, но с времето хората са загубили сетивата си да виждат останалото, затова са приели материята като абсолютна величина, сякаш останалото не съществува, забравяйки за океана от енергия, в който сме потопени. Но всъщност този океан от енергия определя материалния свят, той е като глина, която моделираме с нашите действия и вяра в материални форми.

Загубили сетивността си, масата от хората са лесни за манипулиране. Забравили, че със своята вяра те моделират заобикалящия ги свят, който всички заедно сътворяваме. От както са се появили телевизията, радиото, вестниците и всички останали масмедии, като интернет, чрез които можеш да достигаш до огромна група хора, е още по-лесно да се осъществява контрол върху хората. Масата от хората вярват във всичко, което звучи логично, но не всичко логично е истина. Замислете се, през последните 10 години колко много се промени всичко около нас. Филмите, които излъчват стават все по-безлични, изпразнени от всякакво съдържание насочващи вниманието на хората към секс, наркотици, пари, власт и насилие. Да, все още може да откриеш и стойностен филм направен с и за Любов, но те бледнеят пред останалите. Същото е и с музиката, и с телевизионните предавания и статиите, които публикуват масмедиите. Вероятността събитие, което би насочило вниманието на хората в негативна посока да се появи в медиите, е многократно по-голяма отколкото събитие, което възхвалява добротата на хората, силата на любовта и благодарността.

Нека напомня, че животът е такъв, какъвто вярваме, че е. След като вниманието на масата от хората системно се насочва в негативен план, какъв живот смятате, че колективно сътворяваме? Това е основната причина, животът на хората да губи все повече смисъл, защото така хората се отдалечават все повече от своята същност. Там, откъдето идваме, в своята истинска същност, ние сме добри, без да мислим никому лошото като си вредим помежду си. Това се случва тук на земята, като учебна площадка, която ни дава възможност да развием своята доброта и силна вяра в доброто.

Източник Shirinan.com
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от Undisputed »

Кой съм аз - Никой.
Кой си ти - Някой.
Кой е Майкъл Джаксън - Бог с крака от машина.
Кой е създателя на света - Мадона.

Сега, нека говорим за останалото:

Ако си задаваме въпроса "кой съм/кой е", тогава стигаме до извода, че не знаем нищо, както си е по принцип. Значима част от света не знае какво е това което се случва в момента в света, не знае какво учи в училище, не знае дори за Джон Ленън. По-добре нагласено поколение няма!

Конкретно казано, Чарлз Дарвин, биологът, има доста интересни факти за хората, еволюцията, произхода, размножаването и емоциите.. Твърди се, че маймуните са наши предшественици. Доказано е, че те, както обикновеният човек, имат крака и ръце, но в еволюцията си, те са имали първо големи крака и къси ръце, а после обратното, ала винаги са имали сравнително малък мозък - подобен на един негроид. Маймуните имат и човешки сетива, човешки изражения и дори мисли, макар и да са минимални и специфични. Израженията т.е. усмивката, тъгата, цупенето и др., се появяват на лицата ни благодарение на мускулна реакция в горната част на челюстта ни - г/д бузите. Само че маймуните не могат да изразят една-две от човешките емоции, но пък не е и необходимо - те са единствените същества дето приличат на нас по това, че могат да изразят емоция по лицето си.

Друго вълнуващо нещо е размножаването. За нас хората в днешно време да правим полов акт с близък т.е. брат/сестра/майка/братовчед и др., разбира се от противоположния пол, е грях. Обаче не винаги е било така. По времето на пещерняците е нямало брат/сестра и т.н. - имало е: размножаване се, за да се размножаваме - а, жените не им е пукало кой ги оправя и къде. Така де, искам да кажа, че не е в сегашната ни природа да правим подобни работи, въпреки че някъде по света още се прави това. Чарлз Дарвин е доказал, че хората се раждат недоразвити или пък с увреждания, били те телесни или психически, когато се съдържа генетика от два близки по род партньора. Но за да докаже това, първо приема теорията за големите увреждания при растенията, твърдейки че автогамията води до евентуална дегенерация. За да се затвърди хипотезата му, той експериментира с две еднакви цветя, като ги кастри на 50℅ и прибавя женски+мъжки половинки с допир т.е. опложда две цветя ръчно. След време новите растения са почти двойно по-високи, с по-хубави листа, и евентуално имаха повече семена (бъдещо размножаване). С това завършвам разказа.

Сега, ако не знаем нещо на този свят, просто го търсим - това препоръчвам. Няма как да открием Нептуний 93 или Плутоний 94 с помощта на някаква хипотеза. Но не е изключено да ги открием с мозъка си т.е. постоянство и търпение. Така и са открили други неща, които са били въпроси. На някои въпроси е почти невъзможно да намериш отговор, но това не означава че не може да хипотезираме.

Темата беше направена за копи+пейст, но се отрази странно на мен. Нека да не си задаваме тоя въпрос, а нека той сам си изготви отговора за нас :victory:
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Аватар
puRple*
Respected
Respected
Мнения: 3109
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:10
Ник в играта: puRple* [haze] !
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от puRple* »

Какви са тия диип теми хорааа
Изображение
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от Undisputed »

puRple* написа:Какви са тия диип теми хорааа
Не ни се спи просто :bgflag:
Офтопик:
Добро новогодишно утро!

Нова Година е голям празник и за тоалетните. Вместо омръзналите им голи задници, сега те ще видят много нови лица!
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от novachrono »

"Аз" е един дух който ще витае из космоса безкрайно след като напусне физическата си форма.
Но това не значи че не търси отговора и във физическа форма.
Според мен ти си това, което искаш да бъдеш, а ако не, отиваш сред безбройните звезди и галактики , витаеш духом из вселената, докато намериш отговора , но целта на живота я да правиш това, което не си правел до сега, за да добиеш опит в живота и да добиеш по-голяма информация за самия себе си, защото ТИ си всичко, можеш да си човек в този живот, магаре в другия. Но за да намериш кой си, не е от значение дали си човешко същество или не.

Хората казват , че живота е кратък.
Но тази година осъзнах, че живота не е никак кратък.
Просто трябва да направиш повече неща.
Офтопик:
Това мнение не е писано под въздействието на алкохол.
Аватар
Nichky
Respected
Respected
Мнения: 1721
Регистриран на: 23 Ное 2015, 16:55
Ник в играта: quavious
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от Nichky »

ЗА МНОГО ГОДИНИ ЕЕЕЕЕЕ АЙ СТАВАЙТЕ ДА ПИЕМ
Аватар
beyond U
Respected
Respected
Мнения: 1149
Регистриран на: 07 Яну 2016, 23:53
Ник в играта: N/A
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от beyond U »

Много тежък материал за четене ми сервирате точно на този ден затова ще цитирам Платон : Казват, че пътешествията обогатяват ума, но първо трябва да имаш ум.

Гответе се за 6-ти Януари!
"If you talk about those of whom we do not speak, have you not spoken of that about which we do not talk?"
Аватар
aHaJLruH
Respected
Respected
Мнения: 366
Регистриран на: 17 Фев 2013, 16:28
Ник в играта: Birichka <3
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от aHaJLruH »

Момчета не съм ви чел глупостите, но тва дори след бая бело не е сериозно
Изображение
Аватар
n1ke_^-
Активен
Активен
Мнения: 311
Регистриран на: 18 Фев 2014, 20:05
Ник в играта: .
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от n1ke_^- »

Сериозни ли сте? Или пък сте пияни.. хух
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от Undisputed »

n1ke_^- написа:Сериозни ли сте? Или пък сте пияни.. хух
„...и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа! Заклех се в Миа Кхалифа!“
Майтап, народе! Така завършва клетвата на депутатите, министрите и премиера.

Нова година е - как да не сме били пияни по време на писане?
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Аватар
n1ke_^-
Активен
Активен
Мнения: 311
Регистриран на: 18 Фев 2014, 20:05
Ник в играта: .
Обратна връзка:

Re: Кой съм аз ?

Мнение от n1ke_^- »

Undisputed написа:
n1ke_^- написа:Сериозни ли сте? Или пък сте пияни.. хух
„...и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа! Заклех се в Миа Кхалифа!“
Майтап, народе! Така завършва клетвата на депутатите, министрите и премиера.

Нова година е - как да не сме били пияни по време на писане?
Има как.. Взимай пример от мене :tongue:
Заключено

Обратно към “Кошче [Теми - 2018г.]”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта