Нова атака по Skype доставя троянски кон

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ТЕХНОЛОГИИ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ТЕХНОЛОГИИ.
Заключено
Аватар
Genata
Шефчето
Шефчето
Мнения: 4475
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:31
Ник в играта: USS Enterprise
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Нова атака по Skype доставя троянски кон

Мнение от Genata »

Изображение
За поредна малуер кампания по Skype съобщават от The Hacker News.
Атаката се състои в получаването на спам съобщение озаглавено: "Получихте ново съобщение от гласовата мейл услуга на Skype" (англ.:"You received a new message from the Skype voice mail service"), което отвежда невнимателния потребител към троянски кон от малуер семейството Zeus.

Целта на троянския кон от този вид е кражбата на конфиденциална информация от заразения компютър и по специално данни за системата, оторизираща логин информация от онлайн услуги и банкови данни, но може да бъде настроен така че да краде буквално всякакъв тип данни.
Изображение
Имейл съобщението твърди, че идва от Skype Communications и получилият го лесно може да реши, че всъщност идва от надежден източник - вида на съобщението е сходно със стандартно доставяните от компанията съобщения в гласовата поща и присъства логото на Skype.

В съобщението присъства прикачен файл, който е троянски кон и допреди три дни не се е ЗАСИЧАЛ от повечето от известните малуер решения.

Ако получите подобно съобщение го изтрийте.
Изображение
Аватар
Dubtepisbest
Напреднал
Напреднал
Мнения: 166
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 18:48
Ник в играта: DuBsTeP MiX*
Скайп профил: dubstepmix2
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: ;x
Обратна връзка:

Re: Нова атака по Skype доставя троянски кон

Мнение от Dubtepisbest »

Ще гледам да се пазя от този вирус,че миналата година един ми прати Погленете тая снимка отворих я и почна на 5 минути 20 пъти да праща същото на всеки от абонатите ми и ме блокнаха.А й сега имам 2 троянеца не искам да става трети ;d
Изображение
Изображение
Аватар
trueme
Баннат
Баннат
Мнения: 39
Регистриран на: 26 Окт 2013, 09:29
Ник в играта: trueme
Скайп профил: powerplay12351
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: град Тетевен

Re: Нова атака по Skype доставя троянски кон

Мнение от trueme »

Оле добре че каза така и така компютъра ми е бавен ми и с троянец ще стане маца в каца :D Благодарим.
Изображение
Заключено

Обратно към “Архив "ТЕХНОЛОГИИ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта