Помощ по английски.

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "ОБРАЗОВАНИЕ"
Правила на форума
За стари и важни теми от раздел ОБРАЗОВАНИЕ.
Заключено
Аватар
DeMoNTRAK
Активен
Активен
Мнения: 263
Регистриран на: 08 Май 2012, 16:30
Ник в играта: SKILLFUN
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Помощ по английски.

Мнение от DeMoNTRAK »

Ако може някой да ми разясни или да ми препрати урок, как се правят..
Офтопик:
Section Three: Sentence Transformations
Directions: On your sheet for open-ended answers complete the second sentence so that it is
as close as possible in meaning to the first one.
51. I moved to Greece four months ago.
I _________________________________________________________ for four months.
52. Let’s go out for a meal tonight.
How about _______________________________________________________.
53. There was such thick fog that we couldn’t see the road signs.
It __________________________________________ that we couldn’t see the road signs.
54. I’d prefer you not to wear trainers to work.
I’d rather you ____________________________________________________________.
55. It’s a good thing you sent us a text message or we wouldn’t have known the situation.
We wouldn’t have known the situation if ________________________________.

56. “What kind of films do you like?” she asked me.
She asked me ____________________________________________________________.
57. The police are removing all the illegally parked cars.
All the illegally parked cars _________________________________________ the police.
58. I am pretty sure it came as a shock to him.
It ______________________________________________________________________.
(use a modal verb)
59. People say that she is the best science fiction writer ever.
She ____________________________________________________________________.
60. Although she was a charming person, she acted rudely if the occasion demanded it.
Despite ……………………………………………………………………..
Някой път ги правя точно, както трябва, но друг са ми пълна каша.. Особено тези с модалния глагол.

ПС; Няма нужда да ми ги правите, имам отговорите.
Изображение
Аватар
Acerka ;*
Напреднал
Напреднал
Мнения: 108
Регистриран на: 29 Окт 2015, 23:15
Ник в играта: Acerka ;*
Скайп профил: majoretka_94
Вашият пол е: Жена
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ по английски.

Мнение от Acerka ;* »

Еми какво да ти обесня не знам ти огворорите ги имаш но ето например да вземем първото изречение "I moved to Greece four months ago." - " Преместих се в Гърция преди 4 месеца"

На второто трябва да кажеш това но по-друг начин , но да има същото значение.

И според мен трябва да стане: " I live in Greece for four months. - " Живея в гърция от 4 месеца"

По това което забелязвам поне с първото изречение е , че го казват там в минало време , ти го обръщаш в сегашно , променяш подредбата на думите в изречението но смисъла да се запази, че дефакто той е се е преместил преди еди си колко време и че вмомента живее там , едно и също нещо казано в 2 различни времена. С другите е същия начин просто сменяш времето и казваш изречението завъртяно било то да говориш за себе си , да отговориш на нещо , после да го напишеш като въпрос , просто да не сменяш темата на самото изречение.Надявам се да ме разбра поне малко то и аз не мога си го обесня мн добре отвътре си ми идва и си ги правя. :D

Ето да вземем 56 примерно: “What kind of films do you like?” she asked me. - "Какви филми харесваш?" ме попита тя.

Тук трябва да го напишеш така: "She asked me what kind of films do i like?" - "Тя ме попита какви филми харесвам"

Ето и 57 примерно : " The police are removing all the illegally parked cars. " - " Полицията премахва всички неправилно паркирали автомобили"
И според мен трябва да стане така : "All the illegally parked cars were removed by the police" - Всички неправилно паркирали автомобили бяха премахнати от полицията"

Съвет: Превеждай си ги първо на български и виж как трябва да стане според даденото ти по долу пак на български и чак тогава като го сътвориш изречението си го напиши на английски.
ПС: Може и да имам грешка някъде но според мен трябва да е така нека ако имам грешка някой по начетен да ме поправи.
Изображение
Аватар
Nichky
Respected
Respected
Мнения: 1721
Регистриран на: 23 Ное 2015, 16:55
Ник в играта: quavious
Обратна връзка:

Re: Помощ по английски.

Мнение от Nichky »

Aми Ейсърке,права си,но на момчето му трябва обяснение :D
Към автора :
Ето ти малко "tips" : http://learnenglishteens.britishcouncil ... sformation
Последно промяна от Nichky на 15 Май 2016, 18:33, променено общо 1 път.
Аватар
Acerka ;*
Напреднал
Напреднал
Мнения: 108
Регистриран на: 29 Окт 2015, 23:15
Ник в играта: Acerka ;*
Скайп профил: majoretka_94
Вашият пол е: Жена
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ по английски.

Мнение от Acerka ;* »

Ами помъчих се доколкото мога със моя 12 годишен стаж по английски , но не съм учител че да го обясня по добре ;д надявам се да е разбрал.
Изображение
Аватар
ace4ever
Respected
Respected
Мнения: 382
Регистриран на: 12 Дек 2012, 20:53
Ник в играта: ~
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Помощ по английски.

Мнение от ace4ever »

Според мен му ги обясни добре.То няма как да обясниш главно за всички как стават защото всяко изречение си е уникално само по себе си.А и последният съвет е правилен ,добре е първо да си го кажеш на глас или ум и да схванеш как звучи и как е построено.След това просто започваш да пробваш варианти докато не стигнеш до някой който звучи правилно и е смислен.
You are ...
https://discord.gg/s2Kcab3
[/fuck]
Аватар
cmg
Активен
Активен
Мнения: 260
Регистриран на: 05 Окт 2015, 21:33
Ник в играта: Can't be known
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: The Hidden Hand
Обратна връзка:

Re: Помощ по английски.

Мнение от cmg »

Acerka ;* написа:Еми какво да ти обесня не знам ти огворорите ги имаш но ето например да вземем първото изречение "I moved to Greece four months ago." - " Преместих се в Гърция преди 4 месеца"

На второто трябва да кажеш това но по-друг начин , но да има същото значение.

И според мен трябва да стане: " I live in Greece for four months. - " Живея в гърция от 4 месеца"

По това което забелязвам поне с първото изречение е , че го казват там в минало време , ти го обръщаш в сегашно , променяш подредбата на думите в изречението но смисъла да се запази, че дефакто той е се е преместил преди еди си колко време и че вмомента живее там , едно и също нещо казано в 2 различни времена. С другите е същия начин просто сменяш времето и казваш изречението завъртяно било то да говориш за себе си , да отговориш на нещо , после да го напишеш като въпрос , просто да не сменяш темата на самото изречение.Надявам се да ме разбра поне малко то и аз не мога си го обесня мн добре отвътре си ми идва и си ги правя. :D

Ето да вземем 56 примерно: “What kind of films do you like?” she asked me. - "Какви филми харесваш?" ме попита тя.

Тук трябва да го напишеш така: "She asked me what kind of films do i like?" - "Тя ме попита какви филми харесвам"

Ето и 57 примерно : " The police are removing all the illegally parked cars. " - " Полицията премахва всички неправилно паркирали автомобили"
И според мен трябва да стане така : "All the illegally parked cars were removed by the police" - Всички неправилно паркирали автомобили бяха премахнати от полицията"

Съвет: Превеждай си ги първо на български и виж как трябва да стане според даденото ти по долу пак на български и чак тогава като го сътвориш изречението си го напиши на английски.
ПС: Може и да имам грешка някъде но според мен трябва да е така нека ако имам грешка някой по начетен да ме поправи.
Лорче, както винаги си доста старателна, и помагаш на всеки в нужда :). Нека се пробвам и аз :D.

----------------------------------------------------------------------------------------
Section Three: Sentence Transformations
Directions: On your sheet for open-ended answers complete the second sentence so that it is
as close as possible in meaning to the first one.
----------------------------------------------------------------------------------------
Раздел три: Трансформаций на Изречения
Начин на употреба:: На твоя лист за отворено-завършени отговори завърши второто изречение, така че да е колкото се може близко до значението на първото.
----------------------------------------------------------------------------------------
51. I moved to Greece four months ago.
I _________________________________________________________ for four months.
----------------------------------------------------------------------------------------
51. Преместих се в Гърция преди четири месеца.
Аз _________________________________________________________ за четири месеца.
----------------------------------------------------------------------------------------
52. Let’s go out for a meal tonight.
How about _______________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
52. Нека излезем за вечеря тази вечер.
Какво пък/за, или Какво ще ___________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
53. There was such thick fog that we couldn’t see the road signs.
It __________________________________________ that we couldn’t see the road signs.
----------------------------------------------------------------------------------------
53. Имаше толова гъста мъгла, че не можахме да видим уличните знаци.
То/Беше/Е____________________________________ че ние не можахме да видим уличните знаци.
----------------------------------------------------------------------------------------
54. I’d prefer you not to wear trainers to work.
I’d rather you ____________________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
54. Аз предпочитам да не обличаш маратонки за работа.
Аз по-добре/предпочитам/бих ти ____________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
55. It’s a good thing you sent us a text message or we wouldn’t have known the situation.
We wouldn’t have known the situation if ________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
55. Хубаво е, че ни прати текстово съобщение, или нямаше да узнаем ситуацията.
Ние нямаше да узнаем ситуацията, ако ___________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
56. “What kind of films do you like?” she asked me.
She asked me ____________________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
56. "Какъв вид филми харесваш?" ме попита тя.
Тя ме попита ____________________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
57. The police are removing all the illegally parked cars.
All the illegally parked cars _________________________________________ the police.
----------------------------------------------------------------------------------------
57. Полицията премахва всичките незаконно/нелегално паркирани коли.
Всички незаконно/нелегално паркинани коли _____________________________ полицията.
----------------------------------------------------------------------------------------
58. I am pretty sure it came as a shock to him.
It ______________________________________________________________________.
(use a modal verb)
----------------------------------------------------------------------------------------
58. Сигурен съм, то дойде като шок към него.
То ______________________________________________________________________.
(използвай/те модален глагол)
----------------------------------------------------------------------------------------
59. People say that she is the best science fiction writer ever.
She ____________________________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
59. Хората казват, че тя е най-добрата авторка на научна фантастика.
Тя ____________________________________________________________________.
----------------------------------------------------------------------------------------
60. Although she was a charming person, she acted rudely if the occasion demanded it.
Despite ……………………………………………………………………..
----------------------------------------------------------------------------------------
60. Въпреки че тя беше очарователна личност, тя действаше грубо, ако повода го изисква.
Въпреки ……………………………………………………………………..
----------------------------------------------------------------------------------------

Това е от мен, мисля че вече си схванал смисъла на изреченията, и ако разбираш от английски език (достатъчно много), ще можеш да ги измислиш и напишеш правилно. Както каза Глория (Acerka), тук става дума за креативност. :) Мен не ме бива в Българският език, защото от години съм в друга държава, затова се постарах :D. Постарай се и ти, успех!
"Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable." - John F. Kennedy
Изображение
Заключено

Обратно към “Архив "ОБРАЗОВАНИЕ"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост