Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Тук ще се преместват стари и приключени теми от раздел "РАЗВЛЕЧЕНИЯ".

Модератор: Развлечения

Заключено
Аватар
Drea<M>40
Respected
Respected
Мнения: 1426
Регистриран на: 26 Мар 2016, 22:03
Ник в играта: -|LR|-*DIXIKlO^
Скайп профил: unsi1231
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: зад волана
Обратна връзка:

Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от Drea<M>40 »

Какво мислите по темата България да премине в евро? Според мен това ще е най-голямата тъпотия измисляна досега, защото както знаете всичко ще поскъпне, ще се закръглят цените, а заплатата ще стане 500€. Директно гладни ще си умрем. :mnms:
Хлябът се очаква да стане 1€, а останалите неща прекалено скъпи. Преди хората са ходили на училище и работа с 60 стотинки... Билетът за автобуса (18км) е бил 40стотинки, хляба е бил 15 стотинки... Сега всичко е поскъпнало, но ние сме си виновни, стоим и чакаме. Очаква се да се преминава в евро и това ако стане няма да е никак добре. Очаквам да чуя вашето мнение!
Моля и колегата Undisputed да се изкаже по темата, интересно ми е какво мисли и той. :happy:

Изображение
Аватар
d_t
Respected
Respected
Мнения: 206
Регистриран на: 17 Дек 2012, 23:38
Ник в играта: d_t
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от d_t »

[mod]И на мен ми е страшно интересно да видя и останалите 14 годишни които си нямат понятие от нищо по света все още да кажат какво са чули от мама и тате(а те са много компетентни сигурен съм) по темата!!!!

Сериозно, никой в тоя форум не може да даде смислено мнение по темата що за тъпня
[/mod]
Последно промяна от Drea<M>40 на 05 Фев 2018, 12:59, променено общо 2 пъти.
Причина: Ненужно мнение? Темата е да си изкажете мнението дали е добре България да мине в €..!
Аватар
Димитрова.
Активен
Активен
Мнения: 363
Регистриран на: 27 Авг 2015, 21:24
Ник в играта: Dzh.
Скайп профил: Ligla_Petq
Вашият пол е: Жена
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от Димитрова. »

Това е пълен абсурд.. чудят се как да променят всичко тук .. както си казал, буквално ще си умрем от глад.. всичко ще е повече от скъпо.. ние сега зор се оправяме в това положение , та кво остава ако всичко е с евро .. прекалено негативно съм настроена с/у това.
Идва време,когато някой спира да ти липсва...
Но не защото не го обичаш,а защото си свикнал
него вече да го няма..
Аватар
YeLLoWWWW ;]
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Апр 2017, 22:28
Ник в играта: YeLLoWWWW ;]
Скайп профил: aa
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от YeLLoWWWW ;] »

Абсурд си ти, че изобщо живееш в този свят. Ако наистина стане това всички българи/цигани ще се върнат в България и ще има най-накрая живот в тая мизерна България!
Аватар
stef0o0o
Аматьор
Аматьор
Мнения: 65
Регистриран на: 03 Яну 2016, 19:52
Ник в играта: BulgarianMelon
Скайп профил: iiiiii4328
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от stef0o0o »

Добре де, представи аргументи, що мислиш така
Последно промяна от Undisputed на 05 Фев 2018, 20:22, променено общо 1 път.
Причина: Мерси за уточнението. Сега, ако смяташ да изразиш мнение, и ти изрази аргументи, иначе мнението ти ще се счита за СПАМ.
НАПРЕД БАРСА!!!
Изображение
Изображение
Аватар
DemoLitioN
Respected
Respected
Мнения: 3276
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:46
Ник в играта: DemoLitioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от DemoLitioN »

Ако сега взимаш заплата 500 лева и плащаш 1 лев за хляб, в бъдеще взимаш 500 евро заплата и даваш 1 евро за хляб, каква е разликата? Почнете да си задавате верните въпроси. Дали валутата ще ни е лев, евро, долар или друга, е същата работа. Проблемът е колко взимаш, а не как (в какъв вид) ги взимаш. Отговорът на този въпрос взимаме толкова, защото страната е деиндустриализирана.
Втори въпрос: Защо страната ни е деиндустриализирана или защо сме позволили това да стане? Защото България не е суверенна държава.
Трети въпрос: Защо България не е суверенна държава? Защото България беше на страната на губещите в Студената война, както във Втора световна война (макар да минаваме на страната на победителите през 44 година), както и в ПСВ.
"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече".
Сенека
Аватар
Nixe
Активен
Активен
Мнения: 274
Регистриран на: 09 Ное 2017, 14:25
Ник в играта: Psych0_91
Скайп профил: live:nixe21
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Antwerpen, Belgium
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от Nixe »

Аз на ден печеля 100 евро в белгия тоест 200лв в бг ако и в бг валутата е евро значи по-бавно ще правя пари :hmm: :hmm:
Не не така си е добре бг да си е лев :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :tooth:
Аватар
Drea<M>40
Respected
Respected
Мнения: 1426
Регистриран на: 26 Мар 2016, 22:03
Ник в играта: -|LR|-*DIXIKlO^
Скайп профил: unsi1231
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: зад волана
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от Drea<M>40 »

DemoLitioN написа:Ако сега взимаш заплата 500 лева и плащаш 1 лев за хляб, в бъдеще взимаш 500 евро заплата и даваш 1 евро за хляб, каква е разликата? Почнете да си задавате верните въпроси. Дали валутата ще ни е лев, евро, долар или друга, е същата работа. Проблемът е колко взимаш, а не как (в какъв вид) ги взимаш. Отговорът на този въпрос взимаме толкова, защото страната е деиндустриализирана.
Втори въпрос: Защо страната ни е деиндустриализирана или защо сме позволили това да стане? Защото България не е суверенна държава.
Трети въпрос: Защо България не е суверенна държава? Защото България беше на страната на губещите в Студената война, както във Втора световна война (макар да минаваме на страната на победителите през 44 година), както и в ПСВ.
Хлябът в момента е 65-70-75-80 стотинки. Очаква се да поскъпне повече и всичко да се закръгли след като се мине към евро. Хората отиваха в други държави да работят и да харчат тук парите си, а сега остава и от тук да бягат. :nono:
Иначе да, прав си. :tooth:

Изображение
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по темата България да премине в Euro?

Мнение от Undisputed »

Сега, пожела си го човека, ще получи едно мнение.

Първо, ви е казал много правилно нещо: Проблемът е колко взимаш, а не как (в какъв вид) ги взимаш. Отговорът на този въпрос взимаме толкова, защото страната е деиндустриализирана.

Сега и от мен:

Българската валута е с неопределено бъдеще, но пък вълнуващо минало. По времето на Тодор Живков тя е била на едно ниво с Щатският долар ($USD) с малката разлика от 1.02>1, доколкото знам. Точните числа в случая не са важни.
Еврото пък е един огромен балон. Той все бива побучван от някого, след което му слагат тиксо, за да се опитат да скрият раната му. Това, че в България курсът на Еврото е един и същ (поне засега), не означава, че всички сменящи парите си ще печелят.

В бъдеще, в което България приема тази объркана валута, си представям как започваме да се чувстваме - като Швейцарци - само че не заможни, а разорени от скъпите цени на Интернет и ток.
За да не превръщам темата в Швейцарски часовници на тамошните цени ще оставя следующите думи да говорят: „В природата и политиката, ако се държиш като жертва, ще те изядат“ проф. Христов

На тема заплата в България ще съм намусен. За 2017-та тя беше 460лв, а сега е „повишена“ с цели 50лв на 510лв. Никаква промяна. Ние сме с най-ниската минимална заплата в ЕС. Не е срамно това, а самият размер, когато се сметне, че имаме зиме да плащаме г/д от 100 до 300лв ток (по стандарта малка квартира с икономично отопление до 100-150 sq. ft жилища със завишена нужда от електрическата енергия). За да си потресен от тези фактури е нормално. Храната е златна на милия мУ, затова ние плащаме за най-лесно преобработения хляб „Добруджа“, който, поне при мен, стандартно за 90% от магазините, се таксува от 1.09лв за 830g. Да не забравяме, че плащаме за 60% вода и поне 20-25% стар/захвърлен хляб в сместа за направата на „пресен“ хляб.

Не ми трябва PhD във Финанси и икономика, за да кажа, че България не прави никакви приходи годишно. Причината да казвам „никакви“ се крие в това число на профилиен преглед, където си личи от дистанция 10¹¹m, че дори нуждите като качествени пътища, добро образование, производство на качествени продукти и прочие, не се побират в сегашния „огромен“ годишен бюджет от 1.5-1-8 милиарда лева. Дори се давим на най-мръсния въздух, а те ни предлагат някакви „умни“ маски на цена 50€, които чак в края на 2019г ще стъпят на пазара.

Българинът е свикнал да бъде мачкан, но не търпи завинаги. Гушнем ли ЕС като луди мечки, вероятно ще губим още повече от това, което губим сега в момента.
ЕС ще се разтури един ден, като Германия и Франция се наядат. Въпреки че всичко гласи добро бъдеще, ненапразно Великобритания се отдели от плещите на съюза :) Еврото ще се срине, а съюза нека стои.

България не нова валута, а ново правителство иска. Ново, качествено образование за децата си. Хубава и заплатима работа. Жив и буен пазар на стоки. Истинско здравно осигуряване и качествено обслужване на клиентите.

Казах.
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Заключено

Обратно към “Архив "Развлечения"”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост