Пълнозърнест хляб и други пълнозърнести храни.

Споделете наскоро прочетена статия или лекарство касаещо подобряването на здравето на човека

Модератор: Развлечения

Аватар
puRple*
Respected
Respected
Мнения: 3109
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:10
Ник в играта: puRple* [haze] !
Обратна връзка:

Пълнозърнест хляб и други пълнозърнести храни.

Мнение от puRple* »

Хлябът е най-често консумираният хранителен продукт. Видът на зърнената култура, брашното добавените вещества и технологията на производството на хляба определят неговата хранителна стойност.
Зърната от който се приготвя хляба ( пшеница, царевица, ръж ) съдържат около 70% въглехидрати, 10% белтъци и 2-8 % мазнини. Останалата част се допълва от вода, минерални вещества, витамини, хранителни влакнини и други.
Необработеното зърно е изградено от три слоя:
Обвивка в която се намират хранителни влакнини - фибри ( целулоза, лигнини, пектини );
Зародиш, богат на белтъци, мазнини, витамини и минерални вещества;
Вътрешна част , съдържа въглехидрати, главно скорбяла.
Белтъчините в хляба са богати на глутаминова киселина, която има важно значение за:
- Функционирането на централната нервна система;
-Изграждането на хемоглобина;
- Отстраняването на токсините в организма.
Мазнините, макар и в незначителни количества са с висока биологична стойност, тъй като съдържат полиненаситени мастни киселини.
- Те укрепват стените на кръвоносните съдове, като повишават еластичността и намаляват пропускливостта им;
- Понижават нивото на холестерола в кръвта;
- подобряват функционалното състояние на сърдечния мускул.
Въглехидратите са представени от скорбяла и хранителни влакнини, като последните притежават следните благоприятни свойства:
- Увеличават обема на храната и усещането за ситост след нахранване;
- Спомагат за екскрецията ( изхвърляне чрез изпражнения ) на екзогенни и едногенни вещества ( холестерол, жлъчни киселини, токсини и др. )
- Нормализират чревната микрофлора, като потискат развитието на анаеробните микроорганизми.
Макроелементите - фосфор, магнезий, калий имат жизнено важно значение за функционирането на всички органи и системи.
Микроелементите - желязо, мед, цинк, манган участват в:
- Обмяната на веществата;
- Укрепват имунната система;
- Съдействат за нормалния растеж и развитието на човешкия организъм.

Съществуват два основни видове хляб: тъмен и бял.
Тъмните видове хляб се приготвят от брашно, получено чрез смилане на цялото зърно или премахване само на зародиша му. По този начин се запазват ценните вещества: влакнини, белтъчини, мазнини, витамини и минерали.
Белият хляб се приготвя от рафинирано брашно, получено след остаряване на външната обвивка и зародиша на зърното. Поради това белия хляб съдържа предимно скорбяла и в незначителни количества ценните съставки на зърното.
Пълнозърнестите храни ( жито, царевица, макаронени продукти от пълнозърнесто брашно, кафяв ориз, овесени ядки и т.н.) са богати на хранителни влакнини, доставят витамини от група В и много минерални вещества.
Пълнозърнестите храни трябва да присъстват ежеседмично в храненето на децата и възрастните хора!
С полезните си съставки пълнозърнестият хляб е по-здравословен от белия защото :
- Понижава серумното ниво на холестерола, в резултат намалява рискът от развитие атеросклероза и изхемична болест на сърцето и мозъчно съдова болест.
- Поддържа нормални граници кръвна захар.
- Подппомага оптималното функциониране на червата и предпазва от запек.
- Улеснява поддържането на здравословно телесно тяло.
- Оказва благоприятен ефект върху нервната, имунната и сърдечно-съдовата система.

Недостатъчната употреба на пълнозърнести храни в това число и тъмните видове хляб е една от причините за увеличаване честотата на ред метаболитни заболявания;
- Затлъстяване
- Захарен диабет
- Коронарна болест на сърцето
- Подагра
- Рак на дебелото черво и други.
Офтопик:
Всичко е писано лично от мен и съм го взел от една брошура която взех от училище.
Мислете за здравето си и приемайте пълнозърнести храни.
Изображение
Аватар
r1odayftw
Respected
Respected
Мнения: 2994
Регистриран на: 17 Авг 2011, 12:14
Ник в играта: r1oday
Скайп профил: r1odayftw
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Пълнозърнест хляб и други пълнозърнести храни.

Мнение от r1odayftw »

Като цяло на мен пълнозърнестия хляб ми има лек вкус на кушечки гранули (4-5 различни вида съм пробвал),но иначе всички пълнозърнести храни са по - малко вредни да се каже :D
Изображение
Аватар
$h@rK
Новак
Новак
Мнения: 0
Регистриран на: 14 Дек 2014, 00:24
Ник в играта: $h@rK
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Пълнозърнест хляб и други пълнозърнести храни.

Мнение от $h@rK »

r1odayftw написа:Като цяло на мен пълнозърнестия хляб ми има лек вкус на кушечки гранули (4-5 различни вида съм пробвал),но иначе всички пълнозърнести храни са по - малко вредни да се каже :D
Съгласен ''д
Аватар
linkmystica
Аматьор
Аматьор
Мнения: 55
Регистриран на: 07 Мар 2018, 18:16
Ник в играта: linkmystica
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Мнение от linkmystica »

Аз го харесвам и от време на време си похапвам
матраци тед,Ботокс,продажба на апартамент,детски играчки
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и медицина”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта