Първото българско Европредседателство.

Заключено
Аватар
Nichky
Respected
Respected
Мнения: 1721
Регистриран на: 23 Ное 2015, 16:55
Ник в играта: quavious
Обратна връзка:

Първото българско Европредседателство.

Мнение от Nichky »

Здравейте драги потребители!
Бих искал да разбера вашата лична позиция и познания по темата за Първото българско Европредседателство.
Какво мислите, какви са вашите очаквания, моля изразете си мнението. :victory:

Интересно ще ми е @Undisputed какво мисли по темата :D
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Първото българско Европредседателство.

Мнение от novachrono »

Началото на края. :D
Аватар
beyond U
Respected
Respected
Мнения: 1149
Регистриран на: 07 Яну 2016, 23:53
Ник в играта: N/A
Обратна връзка:

Re: Първото българско Европредседателство.

Мнение от beyond U »

Специалността в университета ми е такава ,че това грандиозно събитие няма как да бъде прескочено от нашите драги преподаватели , не че много ме интересува , но разбрах ,че предишния домакин е бил Естония , а сега предстои да бъде Австрия и един вид се формира една тройка ( като включим България) и тази тройка цели да има повече приемственост в политиката.

Като идиот мога да кажа ,че Господари на ефира ще имат материал за идните 6 месеца :D
"If you talk about those of whom we do not speak, have you not spoken of that about which we do not talk?"
Аватар
Nihilist
Аматьор
Аматьор
Мнения: 60
Регистриран на: 13 Окт 2015, 21:41
Ник в играта: Stivan
Обратна връзка:

Re: Първото българско Европредседателство.

Мнение от Nihilist »

Изображение
Изображение
Аватар
Undisputed
Respected
Respected
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2017, 14:59
Ник в играта: Undisputed
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Първото българско Европредседателство.

Мнение от Undisputed »

Аз съм на мнение, че рано или късно всяка една държава в ЕС минава през този период на предстедателствуване.

Отначало бях на мнение, че със сегашните ни политици, дори да сме обявени за най-добро придвижване на държавата към върха в ЕС, пак си оставаме назад.
На откриването нито един от нашите политици не ме впечатли - изключение за това е Г-н Радев. Изказа се точно и ясно.

От страна на чужденците, бих казал че Tusk бе звездата на деня. Показа на света, че този чист и красив наш език бил говорим и от други. Голям респект ни даде, наистина.
Факт е, че господата от чужбина не само са на административни постове, но и говорят по няколко езика, за разлика от нашия пъпеш. Това показва колко необразовани хора са на черешката на тортата у нас.

Смятам, също така, че сме най-зле подготвената държава за ЕвропреЦедателството. Например днес, бях свидетел на поредната глупост - спря тока в столицата (на дадени места). Ако беше станало това на откриването на ЕвропреЦедателството, то тогава щяхме да сме като червеният нос на някой палячо - пълна, кръгла излагация. Поне не се случи така.

Не вярвам, че ще постигнем нещо с тая отговорност. По-вероятно е да си останем доволни само с това, че впечатлихме, наядохме и напихме Юнкер с българска луканка, шопска салата и народна скоросмъртница.
Недей дочаква и зори,
Върви ори, ори, ори...
Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия!


Пейо Яворов
Аватар
novachrono
Respected
Respected
Мнения: 1211
Регистриран на: 04 Дек 2014, 22:15
Ник в играта: -/-
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Първото българско Европредседателство.

Мнение от novachrono »

Въпроса е, че всеки го надува като че ли е нещо голямо.
А това съвсем не е така, както каза Undisputed, всяка държава минава през този период. Това е нормална процедура, не знам защо всички са отвориха повече, а политиците използват този пост за да разсеят гражданите от това, което се случва в държавата. Не казвам че ще осерат Съюза, а че няма да се случи нищо по-различно, реда ни както дойде, така и ще си замине.
Заключено

Обратно към “Архив”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта