Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Споделете наскоро прочетена статия или лекарство касаещо подобряването на здравето на човека

Модератор: Развлечения

Аватар
fondos
LEVSKI SOFIA
LEVSKI SOFIA
Мнения: 1390
Регистриран на: 18 Окт 2013, 14:02
Ник в играта: fondos
Скайп профил: vjelyazkovv
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от fondos »

Дори да сте много гладни не бързайте да сложите в устата, първото нещо, което видите. Помнете, че не всяка храна е подходяща за прием на празен стомах. Има храни, които колкото и полезни да ни се струват, всъщност не са полезни и дори вредят, ако бъдат консумирани на гладно. Мнозина си мислят, че е добре да изпиеш едно кисело мляко или да изядеш банан сутрин. Това обаче не е най-добрият вариант. Ето кои са продуктите, които не трябва да бъдат консумирани на гладно, пише sroditeli.com..

Банани - Поради високото съдържание на магнезий, употребата на банани на гладен стомах може да доведе до нарушаване на магнезиево-калциевия баланс на организма. Това води до риск от сърдечно-съдови заболявания.

Портокали – Стомахът ви може да се изпълни с газове и киселина.

Студени напитки – те дразнят стомаха и червата. По този начин може да се нарушат процесите на ферментация, което провокира появата на някои заболявания.

Кисело мляко – при употребата му на гладен стомах то губи значителна част от полезните си качества. Препоръчително е да се консумира 2 часа след хранене или преди лягане. В тези случаи то действително помага на храносмилането.



Сладък картоф – дъбилната киселина и пектинът спомагат за отделянето на стомашен сок, който причинява дискомфорт.

Райска ябълка – този плод също съдържа голямо количество пектин и дъбилна киселина, които във взаимодействие със стомашния сок се превръщат в гелообразно вещество.

Домати – за тях са характерни същите странични ефекти, както и за райската ябълка.

Захар - Захарта се усвоява изключително лесно. Когато тя попадне в празния стомах, човешкият организъм не може да отделя достатъчно количество инсулин за поддръжката на нормалното ниво захар в кръвта. Това е изключително опасно за очите.

Чесън - съдържащият се в него алицин дразни стомаха и червата.


Офтопик:
Източник: petel.bg
Изображение
Изображение
Аватар
kr0z
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 1031
Регистриран на: 09 Апр 2013, 18:06
Ник в играта: ,

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от kr0z »

Почти всичко съм ял на гладно,но подобни глупости не са ми се случвали..
Аватар
silwetyy
Respected
Respected
Мнения: 257
Регистриран на: 02 Май 2013, 11:22
Ник в играта: silviqsekazvam
Скайп профил: silviqsekazvam
Вашият пол е: Жена
Местоположение: София : )
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от silwetyy »

Ако не си ял от много време се съмнявам да започнеш да мислиш какво не трябва да ядеш.
Изображение
Аватар
ucha se :)
Зарибен
Зарибен
Мнения: 506
Регистриран на: 04 Юни 2014, 20:15
Ник в играта: нямам :P
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: някаде из булгариа
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от ucha se :) »

Повечето съм ял,но нищо не ми се е случвало..
Stand Up Count Jump 269.2
Count Jump 268
Double Count Jump 270
Long Jump 250.5
Multi Count Jump 268
Роден съм изморен и живея за да си почина.
Аватар
iv00
Respected
Respected
Мнения: 913
Регистриран на: 21 Юни 2013, 16:17
Ник в играта:
Местоположение: Аз съм на кон!
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от iv00 »

Абе да вземем да не ядем. :D Особено ако се спомене за ГМО и за нитратите с които торят всичко по-добре да си гледаме по едно агне на терасата и от година на година така да караме :D
Всичко, което имам, съм откраднал. Купих си само дипломата и шофьорската книжка. Изображение
Аватар
|HaRD_TeAM|aNubiS
Зарибен
Зарибен
Мнения: 509
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 20:03
Ник в играта: aNubiS
Скайп профил: anubis.ss
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Тук
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от |HaRD_TeAM|aNubiS »

То по-добре човек да не яде нищо...
Изображение
Аватар
Tony Montana
Respected
Respected
Мнения: 2982
Регистриран на: 09 Юни 2012, 10:56
Ник в играта: Tony Montana
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от Tony Montana »

Банани, портокали, кисело мляко, домати много често съм ги ял на гладно, но няма как да се усети веднага нещо това става при постоянен прием.

Както всяка "научна" статия са представили САМО вредната и песимистична страна на нещата и ето какъв е ефекта - чудите се за какво въобще ядете.
То по-добре човек да не яде нищо...
Абе да вземем да не ядем.


Това, че не трябва да се ядат на гладно не значи, че са вредни и въобще да ги отпишете...
Банани
¤ Консумацията на 1-2 банана дневно оказва трайно тонизиращо въздействие: повишава настроението, способността за концентриране на вниманието и работоспособността, намалява умората, очиства организма.
¤ За увеличаване на мускулната маса е добре всеки ден да се ядат банани. Спортните лекари, работещи с борци, футболисти и тежкоатлети, винаги им препоръчват редовно да консумират тези плодове.
¤ Поради богатото си съдържание на калий и магнезий се препоръчват на болните, страдащи от атеросклероза и хипертония, за провеждане на разтоварващи дни.
¤ Полезни са при нефрити и болести на черния дроб, при бъбречнокаменна болест и при стоматити.
¤ При стомашно-чревни заболявания банановите плодове се препоръчват като меко слабително средство.
¤ Предписват се при ентерити, дивертикулити и язвени колики.
¤ Банановият сок оказва положително лечебно действие при кървене в стомаха и дванадесетопръстника, при дизентерия и холера.
¤ Притежават седативни свойства. Сокът от стеблата на растението се прилага като успокоително и антиспазматично средство при истерия и епилепсия.
¤ Използват се в качеството на им на щадящ диетичен продукт при възпалителни поражения на лигавицата на устата.

Домати



¤ Съдържанието на хлор и сяра в доматите оказват благоприятно влияние на черния дроб. Природният хлор стимулира функцията на черния дроб да пречиства и отстранява отпадните и токсичните продукти в организма. Сярата го предпазва от развитие на цироза и други тежки заболявания.
¤ Според научни изследвания веществото ликопин(червеното багрилно вещество в доматите) неутрализира действието на свободните радикали и предпазва организма от някои видове ракови заболявания.
¤ Оказва благоприятно влияние при кървене.
¤ Доматеният сок е добра храна при заболявания с нарушение на обмяната на веществата, като артрит, затлъстяване, захарна болест и други.
¤ Доматът е особено полезен при болести на сърдечно-съдовата система.
¤ За момичетата дори има маски, което според мен е по-добре от 100-те вида химикали, които използват
¤ Доматена маска N1: Настържете 1 домат на ренде и го нанесете върху кожата на лицето като компрес или маска. Ако правите компрес, натопете в доматите 2-3 слоя марля, ако ще бъде маска добавете брашно за получаване на нужната консистенция. Нанесете на лицето за 10-15 минути. При суха кожа преди маската намажете лицето си с подхранващ крем.
¤ Доматена маска N2: Към сока на 1 пасиран домат прибавете половин жълтък и овесено брашно до получаването на еднородна смес. Нанесете маската на лицето си за 20 минути, след което измийте с топла вода, а после – със студена.

Порткали



¤ Възбужда апетита и подобрява храно­смилането, като стимулира отделянето на жлъчка.
¤ Полезен за лече­ние и профилактика на хипо- и авитаминози, тъй ка­то плодовете съдържат много витамини.
¤ Благодарение на голямото количество калий, аскорбинова киселина (витамин С) и други витамини портокалът е полезни при хипертония, атероскле­роза, затлъстяване, болести на черния дроб, подагра.
¤ Ако се изяждат по няколко резенчета портокал зaедно с мазна храна, тя се смила по-лесно, нивото на холестерола се понижава и това значително намаля­ва риска от запушване на съдовете и сърдечни прис­тъпи.
¤ Прила­га се за лечение на инфектирани рани и язви, тъй като в плода се съдържат силни фитонциди, убиващи някои болестотворни микроби.
¤ Портокаловият сок притежава антибактериални свойства.
¤ Етеричното портокалово масло е отлично сред­ство за лечение на инфекции в устната кухина.
¤ Пектиновите вещества, съдържащи се в портокала, подобряват работата на червата, улесняват из­веждането на вредните вещества и потискат процеси­те на ферментация.
¤ Помага при хроничен за­пек.
¤ Притежава тонизиращи свойст­ва, помага за по-лекото понасяне на умората и дори понижава чувствителността към студ.
¤ Етеричното портокалово масло помага за спра­вяне с депресията, за възстановяване на силите и за подобряване на настроението.
¤ Комплексът от полезни вещества, съдържащ се в портокала, ускорява процесите на оздравяване и улеснява извеждането на продуктите на метаболизма от организма.
¤ Добро успокоително средство, облекчава състоянието при силно сърце­биене, гърчове, истерия. Смята се, че сокът от кисели портокали помага за намаляване честотата на епи­лептичните припадъци.
¤ И отново за нежния пол има глезотиики:

¤ Жълтъчено-портокалова маска за суха кожа: Разбийте яйченият жълтък докато побелее и прибавете 1 супена лъжица сок от портокал. Сместа нанесете върху лицето и шията за около 15 минути. Изплакнете с хладка вода.
¤ Портокалова подхранваща маска: Настържете 1 портокал с кората на ситно ренде. Смесете в малка гаванка с голяма щипка сол и разбийте следните съставки: вече настърганият портокал, мед- 1 чаена лъжичка, течен спермацет- 1 чаена лъжичка, подхранващ крем- 1 супена лъжица, твърдо сварени жълтъци- 1-2 броя. В получената смес добавете брашно, колкото е необходимо, за да се получи консистенция на сметана. Накрая добавете малко масло от ракитник -½ чаена лъжичка.
¤ Портокалова маска за мазна кожа: Смесете сок от 1 портокал, глицерин – 1,5 чаени лъжички, брашно- 2 супени лъжици, мед- 1 супена лъжица, белтък -1 брой, сухо мляко- 2 чаени лъжички. Нанесете сместа върху лицето и шията си. Оставете да престои 20 минути, след което отмийте с топла вода.

Когато ви заливат с отрицателни твърдения бъдете инати и винаги намирайте позитивни!
Аватар
Diana
Напреднал
Напреднал
Мнения: 201
Регистриран на: 08 Яну 2014, 22:00
Ник в играта: Diana
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от Diana »

Хах,ще пробвам маските. :victory:
Аватар
k-Ivanova
♥ 4ever inlove with one boy ♥
♥ 4ever inlove with one boy ♥
Мнения: 199
Регистриран на: 02 Сеп 2012, 19:45
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от k-Ivanova »

Статията е пропуснала да отговори на въпроса, който всеки човек си задава след като я прочете: "А какво да ядем тогава на гладно?" :D Ако някой намери нещо да го пусне.
  • At this point I'm just going with the flow.
    Whatever happens, happens.
Аватар
DEADTREAGER2g
Баннат
Баннат
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Сеп 2014, 17:41
Ник в играта: DEADTREAGER2g
Скайп профил: georgi.manov92
Вашият пол е: Мъж

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от DEADTREAGER2g »

Банани, портокали и домати понякога съм ял, когато ми се яде много.
По-добре е да играеш на SlackServ, отколкото да ядеш и пиеш.

Изображение
Аватар
Valve
Respected
Respected
Мнения: 985
Регистриран на: 03 Май 2012, 14:04
Ник в играта: Valve
Скайп профил: bogomilkorbankolev_97
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от Valve »

Една ракия за закуска и всичко е ок.. Аз ако спазвам такива режими да съм умрял до сега :D
Изображение
Аватар
nZero
Баннат
Баннат
Мнения: 514
Регистриран на: 12 Ное 2013, 19:31
Ник в играта: '
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Враца

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от nZero »

В никакъв случай не пушете на гладно, съвет от мен не е приятно и може да има последици :D
Аватар
DerBy
Баннат
Баннат
Мнения: 80
Регистриран на: 10 Яну 2015, 16:32
Ник в играта: DerBy
Вашият пол е: Мъж

Re: Храните, които не бива да приемаме на гладно.

Мнение от DerBy »

Супер тема , чудех се защо само ме боли корема :)
Изображение
Аватар
linkmystica
Аматьор
Аматьор
Мнения: 55
Регистриран на: 07 Мар 2018, 18:16
Ник в играта: linkmystica
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Мнение от linkmystica »

Много полезна тема, но за жалост не мога да спра да ям някои от нещата...
метални шкафове,подарък за него,здравна застраховка,немски език за начинаещи
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и медицина”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта