Направи си сам: вълшебна гърмяща течност

Направили сте нещо уникално и авторско, покажете ни го тук.

Модератор: Развлечения

Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Направи си сам: вълшебна гърмяща течност

Мнение от boqn.bg »

Здравейте мили приятели,днес ще ви покажа , как да си направите гореспоменатата течност. Но първо, кратка информация! Тази течност се прави от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%B4 и от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 1%8F%D0%BA , можете да си ги вземете от всяка аптека. Продават се в флакончета. Амоняка е 1 литър. Йодът се продава в по-малки флакончета.
Внимание!
НЕ ВДИШВАЙ АМОНЯКА

Ако решите все пак да го направите , ще се почувствате наистина като "бодър косъм" . И ако не ви понася добре ... По-добре да не пробвате.. :tooth:
Как се приготвя вълшебната течност?
В епруветка или малък буркан с винт сипвате 10мл Амоняк и 20мл Йод.Изчаквате да се получи реакцията. На дъното се получава утайка. Именно тази утайка ни е нужна. Утайката е с цвета на Йода. А над нея се отделя безцветна течност. Ако ме питате ,каква е тази безцветна течност , няма да мога да ви отговоря , тъй като по химия ме биваше само да правя бомби , димки и т.н . А сложните химични уравнения хич не ми се нравиха. :tongue: :tooth: Не чакайте прекалено дълго време, тъй като накрая ще се получи безцветна течност ,която няма да ви върши работа! Отделяте безцветната течност и след това остава само утайката. Когато утайката е в течно състояние няма проблем .. Може да си я разпределите с капкомер на малки листчета. След като изсъхне,тя реагира на допир .. Реакцията в повечето случай е гърмене. Гореспоменатите количества са ориентировъчни , тъй като от доста време не съм се занимавал с такива неща и съм по забравил точното съотношение на Амоняка и Йодната тинктура. Оставям това на вас. Вие може да експериментирате.
Внимание!
Спазвайте правилата за безопасност! Ако не сте сигурни ,че можете да го направите , не го правете!
Направих темата за да научите нещо ново! Не поемам отговорност!Ако не спазвате правилата за безопасност може да предизвикате пожар!!
Публикувай отговор

Обратно към “Направи си сам”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост