Направи си сам: смазващ капан за мишки

Направили сте нещо уникално и авторско, покажете ни го тук.

Модератор: Развлечения

Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Направи си сам: смазващ капан за мишки

Мнение от boqn.bg »

http://picbg.net/u/69321/52099/677428.jpg
Здравейте мили другари и другарки .. Понеже мишленцата или малко по-големите плъхове днешно време са голяма напаст , реших да помогна на тези ,които обичат да се занимават и да творят .. Сега ще ви предложа един вариант на смазващ капан .. Защо е наречен смазващ капан? Смазващия капан е конструиран от лесни и подръчни средства. Смазващ е ,защото той е устроен от механизъм ,който едновременно придържа тежест под определен ъгъл и примамка .. Съответно те са отбелязани на фигурата с номера (4 и 1.4) .. Самата тежест е тази част маркирана с номер 4 .. Тя може да бъде , както плочка , така и тръба, дърво и т.н .. Целта е да смажем мишката или плъха, дръзнали да вземат примамката , която може да бъде най-различна. Как е устроен капана?
Капана е устроен от летвички .. Вие може да го направите в полеви условия от по-дебели клечки или дори от големи клони(стига да ви е по силите) за да си уловите дивеч,ако случайно сте се загубили в планината. Нарочно съм нарисувал летва номер 1 и летва номер 2,а номер 3 е отбелязана на самия капан. Целта ми е да придобиете по-добра представа за устройството на капана.Летви номер 1 и 2 са направени по-този начин за да могат да се захванат лесно с номер 3 под влиянието на тежест номер 4. Това се вижда на фигурата. Когато мишката се опита да вземе примамка 1.4 ,тя ще упражни някаква сила и тя ще бъде достатъчна да наруши равновесието и в следствие на това,тежестта ще се сгромоляса отгоре и и ще я убие .. Нямам възможност и познания за да направя по-добро изображение на капана. Ако имах познанията може би щях да направя и 3D клип за да се види , точно и ясно как работи капана. Надявам се ,че съм ви бил полезен :)
Публикувай отговор

Обратно към “Направи си сам”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост