Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Направили сте нещо уникално и авторско, покажете ни го тук.

Модератор: Развлечения

Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

В тази тема ще споделяме творенията си по колите .. Преди време си сложих ляти джанти от Алфа Ромео 14 - ки на баба Лада .. В началото беше така : http://picbg.net/u/69321/53259/671059.jpg
След време реших да ги обновя .. Да ги боядисам .. Та се организирахме за това с едни приятел . Първо отидохме за боя .. Не си правете труда да купувате евтина боя .. Купвайте скъпа .. Тази ,която взехме беше бяла , снежно бяла с всякакви карантии в нея .. и отделно към нея предлагат втвърдител 100грама струват 8лв , а втвърдителя към нея е 1лв .. По принцип за 4 джанти ви трябват поне 200грама за да сте сигурни ,че ще се залеят хубаво.. Нас обаче ни прекараха малко .. Поръчахме 150грама , но реално ни дадоха 100грама , но си платихне за 100-то грама .. Мислехме, че няма успеем да ги боядисаме но сгрешихме стана .. .. Та .. купихме боята и след това започна същинската работа .. Сваляне на всички джанти .. Колата естествено остана на трупчета ,, Късно се сетих да я снимам и снимките станаха тъмни понеже телефона с който снимах нямаше нощен режим / светкавица .. Свалихме гумите от джантите ,защото ако това не се направи и се боядисва така ,, ръбовете по края на джантата опиращи се на гумата няма да се боядисат и хвърления труд ще отиде на вятъра .. Ще стане грозотия .. Та когато се свалят джантите от гумите , те задължително трябва да се измият с обезмаслител .. Ако старата боя не е увредена много следващата съпка е мнатиране с водна шкурка P600 ,миене и след това тряба да се оставят да изсъхнат хубаво .. Ако боята е увредена много трябва да се изшкурят с по една шкурка ръбовете за да се загладят .. При допир с ръка да няма ръбове ,, после се минават с водна шкурка P600 , миене и след измиването и изсъхването им ,трябва да се напръскат с шприц кит . .. След изсъхването на шприц кита се минава отново с водна шкурка P600 и се мие ... След изъхването се пръска с боята .. Та при мен боята беше запазена и не трябваше шприц кит .. След обработката на джантите по описания начин следва пръскането .. Запомнете едно , сложите ли веднъж втрърдителя в боята връщане назад няма .. Пръска се внимателно защото опастността от оливане е много голяма .. Ако пръскате с хубав пистолет на въздух е най-добре .. И в крайна сметка се получи това ... :) http://picbg.net/u/69321/52099/671057.jpg
http://picbg.net/u/69321/52099/671056.jpg .. По нататък ще работим и по освежаването на боята по купето и мисля ,че ще придобие един доста приличен вид .. :) Болтовете за джантите ги боядисвах с обикновен спрей .. но вие може да ги занесете за обработка и да ви ги затъмнят ,така че след ожулване при завиване да не се белят .. Успех!
Аватар
Koceto
Respected
Respected
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Авг 2011, 15:50
Ник в играта: Koceto
Скайп профил: koceto_slackserv
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от Koceto »

Като сме почнали с руски возила...така да бъде :P
Те я и моята Жиглица :)
Ето една снимка преди да се освежи:
Изображение
Ето няколко по време на промяната:
Изображение
Изображение
А ето я и след като се свърши с освежаването:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Какво е променено по колицата:
-полирана е решетката и купена нова емблема на ВАЗ
-изкърпен е целия кош, прагове, калници
-пребоядисана е
-сложени са предни седалки от Хонда (значително по-удобни)
-сменена е настилката на пода
-сменени са корите на вратите с такива от на последните Лади 7-ци
-на предните врати и на кората, зад задната седалка,са сложени колони JVC
-сложено е барче от LADA 1600
-сменени са всички уплътнения на прозорците
-сложени са подкалници
-сменен е волана с такъв от Subaru

До там стигнаха парите и мерака и по мотора не е пипано нищо :)
'' Човек не може да се изгуби, освен когато е сигурен, че знае пътя..."
Китайска пословица
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

Хаха :) харесва ми .. :) Ами моята , повече съм работил по двигателя .. Нов изпарител за газовата уредба, нови кабели за свещи, нови свещи .. Основен преглед на двигателя .. Ново електрическо табло .. Вътре нищо не е барано .. Барал съм само плафона , копчетата и пепелника .. ,а и добавих cd с usb . USB-то го сложих на мястото на запалката .. Сложих амортисьори от Голф3 на багажника :) Но има още какво да преработвам , като се справям с проблемите , ще документирам тука :happy: .. Колко ти легна боята ? :)
Аватар
izmisleN
Respected
Respected
Мнения: 814
Регистриран на: 09 Сеп 2011, 00:22
Скайп профил: nekafnikaf
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: another dimension
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от izmisleN »

Ако беше пуснал една червена лента, примерно на това място: http://www.joesshowroom.com/Wheels/Kuro ... -12969.jpg - щяха да станат много по-тарикатски, но са си допълнителни разходи и играчка. :)
Аз лично не харесвам белия цвят за джанти, но все пак различни хора сме. ;) Иначе по темата.. По колата САМ не съм пипал почти нищо, единствено преди няколко месеца си взех обикновенни джанти за зимата по 10 лв бройката и ги изшкурих с телена четка за бормашина, след което ги измих - обезмаслих с някакъв уж силен обезмаслител на Forte Plus за който ме одрусаха с 7-8 лв, тъй като не можах да намеря на Meglio и накрая боядисах с черен матов спрей. :)
Резултата беше доста добър - станаха като новички, и не се оля никъде, а преди това бяха доста зле. Замислям от известно време да си боядисам летите джанти, но не знам кога ще е. Там ще излезе доста по-солено, понеже са бая надрани от предишния шофьор. :)
Ето ги и тях: <не са кой знае какво, но на мен си ми харесват>
http://i.imm.io/IlYR.jpeg
Последно промяна от izmisleN на 18 Окт 2012, 15:38, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
c_staff
Напреднал
Напреднал
Мнения: 158
Регистриран на: 13 Мар 2012, 19:13
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от c_staff »

Изображение
Това е джанта! Моята Тигра съм и налял до момента около 1000 лева....но ефект няма!Пичове не наливайте много пари в кола,просто няма смисъл! :bgflag:

П.П Колата се продава :cheers: :laught:
Изображение

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.
Аватар
Koceto
Respected
Respected
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Авг 2011, 15:50
Ник в играта: Koceto
Скайп профил: koceto_slackserv
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от Koceto »

boqn.bg написа: .. Колко ти легна боята ? :)
Баце, само боята не мога да ти кажа, защото не съм я правил отделно. Кърпене, сменяне на уплътненията на всички прозорци, слагане на подкалници и боядисване бяха стъпили към 800 лв

п.п. Като спомена окачването...оригиналните и амортисьори отзад са сменени с газови :)
'' Човек не може да се изгуби, освен когато е сигурен, че знае пътя..."
Китайска пословица
Аватар
INCESSANTANGUISH
Супер потребител
Супер потребител
Мнения: 886
Регистриран на: 09 Авг 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от INCESSANTANGUISH »

Е пак аз карам на бащами колата :D Но само гумите е сменял и я е пребоидиславал един пат :) това само.. :D
Ако някой ден скоростта ме убие, не тъгувайте, защото аз се усмихвах, Paul Walker!!
Изображение
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

crax написа:Ако беше пуснал една червена лента, примерно на това място: http://www.joesshowroom.com/Wheels/Kuro ... -12969.jpg - щяха да станат много по-тарикатски, но са си допълнителни разходи и играчка. :)
Аз лично не харесвам белия цвят за джанти, но все пак различни хора сме. ;) Иначе по темата.. По колата САМ не съм пипал почти нищо, единствено преди няколко месеца си взех обикновенни джанти за зимата по 10 лв бройката и ги изшкурих с телена четка за бормашина, след което ги измих - обезмаслих с някакъв уж силен обезмаслител на Forte Plus за който ме одрусаха с 7-8 лв, тъй като не можах да намеря на Meglio и накрая боядисах с черен матов спрей. :)
Резултата беше доста добър - станаха като новички, и не се оля никъде, а преди това бяха доста зле. Замислям от известно време да си боядисам летите джанти, но не знам кога ще е. Там ще излезе доста по-солено, понеже са бая надрани от предишния шофьор. :)
Ето ги и тях: <не са кой знае какво, но на мен си ми харесват>
http://i.imm.io/IlYR.jpeg
Че какво им е на джантите ? Супер са си
Не на всяка джанта и отива червената лента .. Когато става въпрос за класически автомобил , много натруфените неща не са за предпочитане .. Еми да реших да мина по тънко ,, всичко ми излезе около 10 лв .. Плащал съм само материали ... а работата .. в работата ми помогна един приятел , който ми размонтира, боядиса и балансира гумите без парички .. :) Е ее ние така си помагаме ,аз па ще му направя инсталация на сервиза :)
Последно промяна от boqn.bg на 19 Окт 2012, 19:30, променено общо 1 път.
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

c_staff написа:Изображение
Това е джанта! Моята Тигра съм и налял до момента около 1000 лева....но ефект няма!Пичове не наливайте много пари в кола,просто няма смисъл! :bgflag:

П.П Колата се продава :cheers: :laught:
Че какво толкова си и наливал , какво си правил , какво си сменял ? :) Иначе джантите са супер :)
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

Koceto написа:
boqn.bg написа: .. Колко ти легна боята ? :)
Баце, само боята не мога да ти кажа, защото не съм я правил отделно. Кърпене, сменяне на уплътненията на всички прозорци, слагане на подкалници и боядисване бяха стъпили към 800 лв

п.п. Като спомена окачването...оригиналните и амортисьори отзад са сменени с газови :)
За колко взе амортисьорите ? :)
Аватар
Koceto
Respected
Respected
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Авг 2011, 15:50
Ник в играта: Koceto
Скайп профил: koceto_slackserv
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от Koceto »

boqn.bg написа: За колко взе амортисьорите ? :)
Не помня, понеже не съм ги сменявал аз, а баща ми, но едва ли са някакви солени съми :)
'' Човек не може да се изгуби, освен когато е сигурен, че знае пътя..."
Китайска пословица
Аватар
j.k.k
Новак
Новак
Мнения: 30
Регистриран на: 15 Юли 2012, 03:30
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от j.k.k »

Koceto написа:Като сме почнали с руски возила...така да бъде :P
Те я и моята Жиглица :)
Ето една снимка преди да се освежи:
Изображение
Ето няколко по време на промяната:
Изображение
Изображение
А ето я и след като се свърши с освежаването:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Какво е променено по колицата:
-полирана е решетката и купена нова емблема на ВАЗ
-изкърпен е целия кош, прагове, калници
-пребоядисана е
-сложени са предни седалки от Хонда (значително по-удобни)
-сменена е настилката на пода
-сменени са корите на вратите с такива от на последните Лади 7-ци
-на предните врати и на кората, зад задната седалка,са сложени колони JVC
-сложено е барче от LADA 1600
-сменени са всички уплътнения на прозорците
-сложени са подкалници
-сменен е волана с такъв от Subaru

До там стигнаха парите и мерака и по мотора не е пипано нищо :)
Коце,върна ме 15-16 години назад с тва Жигули бре,на такова се учих да карам :D само че бяло.
Страхотна е,бих взел 1-на такава на тънки парички да ходя с нея за риба,само че да я вдигна та да може да гази калове снегове и камъни чукари и т.н и т.н. :D


П.П Стаф, аз трудно се разделих с тигърА..наляти доста пари,за ремонт и подръжка а продадена без пари :devil:
Изображение
Аватар
boqn.bg
Активен
Активен
Мнения: 383
Регистриран на: 13 Май 2012, 15:29
Ник в играта: boqn.bg
Скайп профил: boqn.denev
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Мъглиж
Обратна връзка:

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от boqn.bg »

j.k.k написа:
Koceto написа:Като сме почнали с руски возила...така да бъде :P
Те я и моята Жиглица :)
Ето една снимка преди да се освежи:
Изображение
Ето няколко по време на промяната:
Изображение
Изображение
А ето я и след като се свърши с освежаването:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Какво е променено по колицата:
-полирана е решетката и купена нова емблема на ВАЗ
-изкърпен е целия кош, прагове, калници
-пребоядисана е
-сложени са предни седалки от Хонда (значително по-удобни)
-сменена е настилката на пода
-сменени са корите на вратите с такива от на последните Лади 7-ци
-на предните врати и на кората, зад задната седалка,са сложени колони JVC
-сложено е барче от LADA 1600
-сменени са всички уплътнения на прозорците
-сложени са подкалници
-сменен е волана с такъв от Subaru

До там стигнаха парите и мерака и по мотора не е пипано нищо :)
Коце,върна ме 15-16 години назад с тва Жигули бре,на такова се учих да карам :D само че бяло.
Страхотна е,бих взел 1-на такава на тънки парички да ходя с нея за риба,само че да я вдигна та да може да гази калове снегове и камъни чукари и т.н и т.н. :D


П.П Стаф, аз трудно се разделих с тигърА..наляти доста пари,за ремонт и подръжка а продадена без пари :devil:
Изображение
Братя трябва да знаете , вземете ли да правите една кола .. и после да я продавате .. хубави пари ще вземете от човек ,който разбира и оценява положения труд ..
Аватар
HenyKucT
Завинаги един от нас.
Завинаги един от нас.
Мнения: 693
Регистриран на: 03 Дек 2011, 02:31
Ник в играта: HenyKucT
Скайп профил: *.*
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Варна

Re: Освежаване на автомобилни джанти .. :)

Мнение от HenyKucT »

boqne кажи речи хубави газови амортисьори варират около 120-150 лева комплекта.Но може би с монтаж и реглаж ще ти стъпе около 200 лева.
Та по темата утре ако не забравя ще снимам мойте джанти,та да видите мойто изкуство :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Направи си сам”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост