Wordpress 4.1 'Dinah' излезе

Аватар
B-Ready
Новак
Новак
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Юли 2012, 00:48
Ник в играта: B-Ready
Скайп профил: denisd_
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Planet Earth
Обратна връзка:

Wordpress 4.1 'Dinah' излезе

Мнение от B-Ready »

Какво е Wordpress?
WordPress е безплатна система за блогове с отворен код, използваща система за управление на съдържанието (CMS) и е базирана на PHP и MySQL и може да се стартира на даден хост. WordPress предлага изключително лесен и административен панел, който е полезен за обикновените потребители, същевременно отворения код предлага голяма свобода на специалистите. Цялата система предлага огромен набор от безплатни теми (themes) и плъгини (plugins).
Много е лесна за използване, инсталира се буквално с 3 клика и имат възможност да променяте абсолютно всичко чрез уникалният администраторски панел.

Лично, аз от както я ползвам, не съм написал 1 ред код, всичко е лесно и достъпно само с помощта на мишката. Има множество безплатни теми и плъгини, които могат увеличават функционалността на сайта ви.

Дори е подходящ за CS website, тъй като имате възможност да интегрирате лесно phpbb3 (има го във вариант на плъгин).

Темите на Wordpress са с изключително Responsive Design. Какво ще рече това? Ами, че независимо от какво устройство гледате уебсайта, то ще е еднакво красив и на телефон, и на таблет, и на лаптоп и т.н., което значи, че няма да има летящи обекти във въздуха и подобни.
Изображение

Как да инсталирам Wordpress? едно видео от колегите.

Само да вметна, че това е инсталация на закупен хостинг, може да видите в youtbe как се инсталира xampp и wordpress, ако решите да го ползвате за експериментални условия вкъщи.

От къде да го изтегля?
Използвана литература:
Офтопик:
bg.wikipedia.org/wiki/WordPress
wordpress.org/download
Ако имате въпроси или искате да видите проекти, които съм направил с помощта на Wordpress и на какво е способен той като CMS, чувствайте се свободни да ме питате. :)

Game ON!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готови системи”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост