#Съвет от Доналд-а (Книга:Как да станеш Богат)

Тук можете да обсъждате различни книги, които сте прочели, както и да провеждате всякакви други дискусии, свързани с литературата и литературните произведения.
Аватар
cmg
Активен
Активен
Мнения: 260
Регистриран на: 05 Окт 2015, 21:33
Ник в играта: Can't be known
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: The Hidden Hand
Обратна връзка:

#Съвет от Доналд-а (Книга:Как да станеш Богат)

Мнение от cmg »

Дръж критиката под око
Във всяка работа, по едно или друго време, вие ще бъдете критикувани. Нека си го кажем откровено - никой на този свят, освен ако не е мазохист, не обича да го критикуват.
Има конструктивна критика, но има и деструктивна такава. Ето как можете да прецените за кой от двато типа става въпрос:

1. Преди всичко вижте кой ви критикува. Мнението на този човек важно ли е за вас.

2. Ако не е важно, помислете малко дали тази критика не може да извлече нещо полезно. Другите понякога виждат неща, които на нас ни се изплъзват. Използвайте наблюденията им в своя полза.

3. Критиците преследват някаква цел. Понякога имат значима цел, а понякога - дребнава и лична. Критикът на American Idol Саймън Кауъл се отнася критично към водещите на някои предавания, но той е обективен и точен и според мен American Idol не би могъл да работи конструктивно без него. В едно интервю Саймън прояви любезността си да отправи комплмент към Чирака "Според мен това е страхотно - заяви той към Дейли Нюз. - Мисля, че [Тръмп] е супер в предаването. Не преиграва. Просто играе самия себе си, а това е много трудно, когато те показват по телевизията".
Както вече казах, Саймън е честен и точен критик и аз съм негов почитател.

4. Всеки има мнение. В повечето случаи то не струва и хартията, върху която е написано.

5. Ако мнението си струва хартията, върху която е отпечатано и при това е отпечатано върху хартия, която хората купуват и четат, тогава си дайте сметка, че ако хората не ви намираха за интересен за публичната консумация, нямаше да си пилеят времето да ви критикуват. Гледайте на критиката като комплимент, доказателство за вашата значимост.
Офтопик:
Това е един доста полезен съвет, който реших да споделя с вас. Знаем, че тук има много конфликти на тема критика. Сега се надявам, че малко или много, който е прочел и разбрал това, ще разбере, че критиците не винаги си струват времето и спора, а сами си губят своето време. Ако искате още съвети от чичко Президент Тръмп, кажете ми чрез мнение или ЛС.
"Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable." - John F. Kennedy
Изображение
Аватар
Yondaime
Активен
Активен
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Ное 2015, 18:22
Ник в играта: reverse
Скайп профил: stoilow_strike77
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Пазадржик
Обратна връзка:

Re: #Съвет от Доналд-а (Книга:Как да станеш Богат?)

Мнение от Yondaime »

Благодаря ти цмг отново :) Надявам се че помагаш и на другите освен мен с тези прекрасни теми
Аватар
shenzo:D
Respected
Respected
Мнения: 882
Регистриран на: 02 Юни 2015, 19:30
Ник в играта: ....
Скайп профил: ....
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Нови Искър, София.
Обратна връзка:

Re: #Съвет от Доналд-а (Книга:Как да станеш Богат)

Мнение от shenzo:D »

Браво за отделеното време, което си отделил да споделиш тези ценни съвети. Поздравявам те и продължавай все така!


Изображение
Аватар
ace4ever
Respected
Respected
Мнения: 382
Регистриран на: 12 Дек 2012, 20:53
Ник в играта: ~
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: #Съвет от Доналд-а (Книга:Как да станеш Богат)

Мнение от ace4ever »

Де да мислеха по тоя начин
You are ...
https://discord.gg/s2Kcab3
[/fuck]
Аватар
linkmystica
Аматьор
Аматьор
Мнения: 55
Регистриран на: 07 Мар 2018, 18:16
Ник в играта: linkmystica
Вашият пол е: Жена
Обратна връзка:

Мнение от linkmystica »

Публикувай отговор

Обратно към “Литература”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост