Предложение за добавяне на Защита..

Тук ще се местят старите теми
Аватар
B.B.A™
Новак
Новак
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Фев 2018, 16:33
Ник в играта: piT
Скайп профил: live:pit.official
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от B.B.A™ »

За.
Последно промяна от Drea<M>40 на 20 Фев 2018, 21:59, променено общо 1 път.
Причина: Нарушено правило т.12 от правилата на форума. Редактирай си мнението и се обоснови!
Изображение
Аватар
NmLBan
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Дек 2017, 22:23
Ник в играта: asdd
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от NmLBan »

DemoLitioN написа:Не съм съгласен по няколко причини:

1) Ако бъде гарантирано, че това нещо е безопасно т.е без вируси и друг злонамерен код;
2) Ако има лоялна конкуренция и бъде въведено едновременно навсякъде играчите няма да имат голям избор, ако искат да играят в качествени сървъри. Пример може се даде със Sectora и Flex Anti-Cheat, макар да има клиентска част много хора си играят там. Веригите пък ще се отърват от динамичните нарушители, което е огромен проблем на всички;
3) Играчите ще бъдат по-защитени, защото достъпа до техните IP-та ще бъде премахнат, тъй като няма да бъде вече нужен.

Според мен по-големият проблем е направата, а не прилагането му.
Марти доста си прав в работите който говориш, но каквато и защита да се измисли тази защита ще е до някакво време може би месец два няма значение винаги ще се намери някой който да седне и да пробие защитата . Дал си пример с Flex Anti-Cheat-а преди години беше ефикасно, но и за нея намериха начин и в сектора има хакери. Мисълта ми е, че каквато и защита да се направи все ще се намери някой който да си поиграе и намери дупка в нея.
Аватар
DemoLitioN
Respected
Respected
Мнения: 3276
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:46
Ник в играта: DemoLitioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от DemoLitioN »

Чел-недочел.. не става въпрос за Anti-Cheat, а за нов метод на банване различен от IP.
"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече".
Сенека
Аватар
Guardian Angel
Напреднал
Напреднал
Мнения: 139
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 14:15
Ник в играта: Guardian Angel
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от Guardian Angel »

Еми то нали точно за анти чиит говорим.. За да баннеш някой по начин различен от IP или ID ти трябва да имаш достъп по някакъв начин до машината на тоя който ще се банва. И тоя начин е именно с клиентската част на анти чиита. Едва тогава може да се банва по безброй начини и човека няма да може да влезе каквото и да прави. Но това са неща много далеч... Никой няма да се заеме с подобна задача и в момента само си лафим излишно
Изображение

It's your choice how to live !
Аватар
DemoLitioN
Respected
Respected
Мнения: 3276
Регистриран на: 20 Авг 2011, 11:46
Ник в играта: DemoLitioN
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от DemoLitioN »

Аз говорех за друго нещо, Anti-Cheat-a е просто част от него. Мисълта ми беше да се измисли система като AMXBANS, но да банва не по IP и/или Steam ID. Трудното, за което говоря е да се направи по възможност без клиентска част, както е сега, но в краен случай и с нея да бъде.
"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече".
Сенека
Аватар
Siska
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Яну 2017, 15:07
Ник в играта: Siska
Обратна връзка:

Re: Предложение за добавяне на Защита..

Мнение от Siska »

Дано никога не осъществите тази клиентска глупост. Ще загубите играчите си както стана при отдавна пропадналата верига наречена "сектор". Guardian Angel ви обясни съвсем простичко какво трябва да направите. Тъкмо с един удър няколко заека. Едновременно ще се отървете от 70% от хакерите и заедно с това ще махнете боклуците-плъгини , които ползвате в момента. Останалите 30% хакери ще бъдат поети от админите и готово. Само че трябва да създадете едни условия тук като вляза и веднага да си кажа , че искам само тук да играя и това да ме подтикне да искам и админ да ставам при вас. Не говоря лично за себе си , а по принцип. Поздрави :)
Заключено

Обратно към “Стари теми...”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта