Night_Raven Codec Pack

Аватар
Genata
Шефчето
Шефчето
Мнения: 4475
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:31
Ник в играта: USS Enterprise
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Night_Raven Codec Pack

Мнение от Genata »

Линк за изтегляне:
Night_Raven Codec Pack 3.10
Лиценз: Безплатен (Freeware)
Размер: 13.3 MB

Постепенно след преминаването ми на 64-битова операционна система установих, че не всички кодеци работят както трябва. Възрастта им си казваше думата. Трябваше да се примиря със суровата реалност - просто "закърпване" на пакета нямаше да е достатъчно. Затова взех решението да направя доста радикални промени по него. Премахнах някои остарели филтри и ги замених с актуални такива. Това, в комбинация с желанието ми пакетът да е напълно съвместим с 64-битови операционни системи, ме принуди да пренапиша почти цялата инсталация.

Пакетът е създаден основно за лични нужди без каквито и да било финансови облаги, т.е. на мен да ми е удобно и да не инсталирам отделните кодеци, които ползвам, поотделно. Пускам пакета публично, ако случайно някой го хареса и реши да го ползва. Разбира се никой не е задължен да го прави. Всеки има право да ползва това, което му допада.

Пакетът е нарочно изграден без ffdshow. Идеята зад този кодек е като цяло добра, но е прекалено претрупан, бъгав и нестабилен, за да го ползвам и, съответно, да го вграждам в пакета. Ако някой ден ffdshow се превърне в това, което бих искал да бъде, все още има нужда от пакети с кодеци и съм още жив, сигурно ще го включа. Дотогава обаче нямам намерение да се занимавам с него.

Някои важни неща/забележки:
- пакетът не пита за папка за инсталация за някои файлове. Системните файлове се инсталират в \WINDOWS\system32. Папката за останалите файлове по подразбиране е \Program Files\NR-CP.
- силно препоръчително е да деинсталирате всякакви други кодеци и/или пакети с кодеци, с които разполагате, преди да инсталирате текущия;
- инсталирате пакета на Ваша отговорност.

-----

Поддържат се следните формати:
- контейнер формати: AVI (вградена поддръжка в Windows), MPG/MPEG (вградена поддръжка в Windows), MP4/M4V, MOV, 3GP, FLV, OGM, OGV, MKV, TS, MTS, M2TS, BDMV, MPLS и др.
- видео формати: DivX, Xvid, H.264/AVC, H.263, FLV1/FSV1, VC-1, VP6/8, Theora, MJPEG, Intel Indeo и др.
- аудио формати: MP3, AC-3, E-AC-3, DTS, DTS-HD, TrueHD, M4A/AAC, Vorbis, FLAC, WavPack и др.

-----

Използвани са следните кодеци/декодери:

LAV Filters (включват LAV Splitter, LAV Video Decoder и LAV Audio Decoder
Осигурява възпроизвеждането на контейнер формати и декодирането на доста видео и аудио такива.
Официална страница: www.1f0.de

Xvid
Осигурява декодирането на Xvid видео формата и предлага възможност за компресия в него. Кодекът се развива в добра насока, затова и ползвам последната му версия.
Официална страница: www.xvid.org

Fraunhofer MP3 Audio Codec
Това е обновена версия на вградения в Windows XP декодер на MP3. Добавен е в пакета колкото за екстра. При инсталация на пакета декодерът се обновява с по-новата версия, но при деинсталция не се премахва. Т.е. идеята е просто профилактично обновяване на декодера. Това е достъпно само за Windows XP. В по-новите версии на Windows не се ползва този декодер.
Официална страница: няма (общо взето)

AC3Filter
Декодер за AC-3 и DTS потоци от файлове и DVD дискове. Богат на опции и качествен декодер.
Официална страница: www.ac3filter.net

LameACM
Предоставя възможност за компресия в MP3 в програми, които ползват ACM (VirtualDub и подобни).
Официална страница: lame.sourceforge.net
Актуални компиалции: www.rarewares.org

VSFilter
Филтър за извеждане на субтитри. В предишни версии ползвах по-старото поколение, носещо името DirectVobSub заради проблеми, които имах с VSFilter. Тези проблеми липсват в по-новите версии на филтъра, затова вече се ползва той.
Официална страница: mpc-hc.sourceforge.net

Haali Media Splitter
Филтър за разделяне на потоците в OGM и MKV файлове. Все още е в пакета, защото LAV Splitter не позволява избор/смяна на звуковия поток.
Официална страница: haali.su/mkv

Правата върху всички продукти и техните имена са собственост на техните автори.[/b]

автор на темата Night_Raven (www.softvisia.com)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Windows OS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост