Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игра

Всичко свързано с Уроците за Counter-Strike.
Направа, обяснения, въпроси и отговори.
Аватар
hasko0o0
Напреднал
Напреднал
Мнения: 189
Регистриран на: 26 Юли 2011, 23:26
Скайп профил: какво е това !?
Местоположение: По света и у нас
Обратна връзка:

Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игра

Мнение от hasko0o0 »

За всички начинаещи и не толкова начинаещи играчи е добре да знаят това

1. Винаги се запасявай с достатъчно нерви преди да седнеш да играеш.

2. Ако не можеш да използваш дадено оръжие или граната - недей! Ще навредиш повече. Използвай най-вече оръжията, с които играеш най-добре, няма смисал да експериментираш - не само, че ще умреш по-бързо, но и хората, чийто гръб евентуално пазиш също ще го отнесат.

3. Определете бутона Q за пистолета си, така когато се наложи да презареждате вие можете бързо да превключите на пистолет и да продължите битката.

4. Използването на снайпер не е каширане. Каширането е когато играч се крие в усамотени места без оптично оръжие. Снайперирането е добър начин да пазиш зоната си !

5. Използвайте „отборен огън”! Вземете един играч с оръжие с голям обхват на стрелба (примерно AWP) и вървете със някой който е с добро малкообхватно оръжие (примерно banelli Super 90) и така вие можете да се покривате взаймно.

6. ВЪРВЕТЕ! Тишината и скоростта са ключа към добрата игра в CS! Ако някой враг е наблизо до вас и вие го чувате а той вас не вие имате много по-голям шанс да му „сритате задника”. Използвайте всяко прикритие и пазете тишина, това може да се окаже решаващо след първоначалната касапница.

7. Използвайте бойни гранати и шокови гранати (Flashbang). Шоковите гранати могат да заслепят противниковите играчи докато вашите съотборници нахлуват в базата им !

8. Използвайте лъжлив огън.Един или двама играчи започват да хвърлят димки, шокови и бойни гранати на едно място за да привлекат вниманието на враговете така те ще станат лесни жертви на минаващите им в гръб ваши съотборници.

9. За да убием кашето ти трябва да мислиш като него! Научи картата и всички кашета така ти никога няма да бъдеш изненадан ! Ако има играч, който всяка игра стой на едно и също място го изненадай с димка и шокова граната.

10. Стреляй в гърдите и във врата за да удариш HeadShot. Със снайпер това става като уцелиш врата или дори малко по отдолу. Стреляй във врата ако си с пистолет или близкообхватно оръжие. Използвайте накъсан огън със оръжия като AK-47 изстрелвайте по 3-4 патрона.

11. Ти трябва да си бърз, експедитивен, тих и успешно да можеш да запазиш концетрация за да може да убиеш противника си. Отваряй си очите на 4 и бъди сигурен че няма да се забъркаш в каша, бъди сигурен че с твойте действия не вредиш на съотборниците си.

12. Дуварете ! Това че убиете някой през стената не значи че сте с хак ! Ако чуете провника си да тича от другата страна на стената стреляйте през стената, но си пазате патроните. В този случей перфектно се вписва командата /me в този сървар !

13. Използвайте рел ! Какво е рел ? - това е моментен изтрел, сякаш стреляте без мерник, но всъщност той се активира за стотни от секундата и придава точност. При релването почти едновременно натискате първото и второто копче на мишката (ще се усетите кое първо)

14. Използвайте радара ! Той не е сложен за красота, повярвайте ми ! Като видиш на радара,че пред теб има твой съотборник не хвърляй шокови гранати или димки. При чуване на стъпки радара може да ви помогне да разберете дали стъпките са от съотборник или протичник. На радара може да видиш каде е всеки твой съотборник, ако си терорист може да видиш каде е бомбата.

15. Следи мунициите си, глупаво е да умреш защото си забравил да презаредиш. Не "дърви" туй, що не може да се "дърви". Рамбо има пълнители по 500 патрона, които изпразва на един дъх, но той е железен, а ти не си. Стреляй на кратки откоси (с оръжия като АК и М4) цели се винаги в горната част на трупа, шанса за "глава" е по-голям.

16.Следи внимателно командите на по-добрите от теб в началото на рунда. Виж какво са решили да правят и прецени къде ще си полезен ти.

Урока е писан от Kostadinov ;)
Long Jump - 252 units
High Jump - 247 units
Count Jump - 258 block
Stand up count jump - 262 units
Double count jump - 257 units
Multi count jump - 257 units
Аватар
PeaKTuBeH
Напреднал
Напреднал
Мнения: 217
Регистриран на: 14 Апр 2012, 21:33
Ник в играта: PeaKT!BeH
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от PeaKTuBeH »

Мн ми помогна! Добър Урок, Браво! :)
Long Jump - 254 units
High Jump - 250 units
Count Jump - 259 block
Stand up count jump - 266 units
Double count jump - 260 units
Multi count jump - 258 units
Аватар
EdwardwOw~
Аматьор
Аматьор
Мнения: 66
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 16:01
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от EdwardwOw~ »

Добър урок , помогна ми. Браво! :)
Аватар
WEEDER
Аматьор
Аматьор
Мнения: 60
Регистриран на: 23 Фев 2014, 14:47
Ник в играта: WEED
Скайп профил: lyydchoskill1337,serko_6
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от WEEDER »

НАЙ-ВАЖНОТО СПОРЕД МЕН Е ' 16.Следи внимателно командите на по-добрите от теб в началото на рунда. Виж какво са решили да правят и прецени къде ще си полезен ти.' Всеки ,който е прочел тая тема би трябвало да е станал по-добър. :)
С мен който-иска! Срещу мен-който може!
Нито капка страх, нито крачка назад!

Изображение
Аватар
ucha se :)
Зарибен
Зарибен
Мнения: 506
Регистриран на: 04 Юни 2014, 20:15
Ник в играта: нямам :P
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: някаде из булгариа
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от ucha se :) »

Много полезен и добър урок!
Stand Up Count Jump 269.2
Count Jump 268
Double Count Jump 270
Long Jump 250.5
Multi Count Jump 268
Роден съм изморен и живея за да си почина.
Аватар
Sasho.
Respected
Respected
Мнения: 507
Регистриран на: 16 Май 2014, 21:50
Ник в играта: Sasho
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от Sasho. »

Първото е най-важно, винаги cе намира играч, който да ти дигне нервите :D
Изображение
Изображение
Аватар
Stareyz
Напреднал
Напреднал
Мнения: 128
Регистриран на: 28 Мар 2014, 23:23
Ник в играта: Drift S Koza
Скайп профил: mar7i__95
Местоположение: На дивана
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от Stareyz »

ЗАЩО не си правите труда поне да напишете от къде сте го взели.. Ясно ми е, че ви мързи да напишете нещо свое, но поне давайте малко "Credits" на този, който се е потрудил. http://cs-bg.info/article_codeks-na-igracha.php
<Insert something мъдро here>
Изображение
Изображение
Аватар
TooSandsthere
Новак
Новак
Мнения: 22
Регистриран на: 24 Ное 2014, 23:37
Ник в играта: TooManySands
Вашият пол е: Мъж
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от TooSandsthere »

Да, прав си , че ги мързи да напишат свое , но..
Все пак браво, че си го качил, както и на истинския автор.
GO AWAY!
Аватар
1886
Respected
Respected
Мнения: 746
Регистриран на: 23 Авг 2014, 17:16
Ник в играта: 1886
Скайп профил: gun_shoot1
Местоположение: у село
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от 1886 »

Тук има много описани неща , но аз не мога да се съглася с тях , според мен добър играч се става с много постоянство и то трябва да е на едно PC , а когато се играе на по големи карти е много важно да разбирате английски и да си служите с радио командите за разбирателство между отбора , но стане ли въпрос за Respawn сървар лично според мен всички тези тактики не са полезни там трябва постоянство така се става добър.
Изображение
Знам че имате слабост към цс момичетата .
Аватар
Mainak
Баннат
Баннат
Мнения: 357
Регистриран на: 24 Окт 2013, 19:43
Ник в играта: Mainak
Скайп профил: aki_04
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Сърница

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от Mainak »

Браво за труда, незнам дали е твой или нечий друг труд ама съм благодарен!
Изображение
Аватар
Nixe
Активен
Активен
Мнения: 274
Регистриран на: 09 Ное 2017, 14:25
Ник в играта: Psych0_91
Скайп профил: live:nixe21
Вашият пол е: Мъж
Местоположение: Antwerpen, Belgium
Обратна връзка:

Re: Кодекс на добрия играч - тактики, съвети за по-добра игр

Мнение от Nixe »

Stareyz написа:ЗАЩО не си правите труда поне да напишете от къде сте го взели.. Ясно ми е, че ви мързи да напишете нещо свое, но поне давайте малко "Credits" на този, който се е потрудил. http://cs-bg.info/article_codeks-na-igracha.php
Това че си го видял в цс-хлапе.инфо не означава че те са го писали.
Публикувай отговор

Обратно към “Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост